16 lutego 2020, 19:26

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

ŁĘKA OPATOWSKA. Seniorzy świętowali

1 października to Dzień Seniora, to szczególny moment, który pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy, z których mogą czerpać młodsze pokolenia. To seniorzy są źródłem życiowej mądrości, którą nabywa się z upływem lat. I właśnie w tym dniu Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łęce Opatowskiej obchodziło pięknie zorganizowaną uroczystość, która odbyła się w Domu Strażaka w Łęce Opatowskiej. W uroczystości uczestniczyło 150 osób.

Na rozpoczęcie wystąpił Chór „Echo” pod kierownictwem Pani Jadwigi Kłodnickiej, wykonując cztery piosenki: „Rodzinny dom”, „Matulu moja”, „Stoję w oknie”, „Już nigdy nie zapomnę”. Następnie dwie koleżanki Jadwiga Piszczałka i Hanna Kawula przedstawiły humorystyczne wiersze. Przewodnicząca Zofia Kucharska podziękowała za występ i powitała gości i złożyła życzenia z okazji Dnia Seniora.

Długich lat życia w dobrym zdrowiu, pełnym radosnego ciepła, pogody ducha, żebyście zawsze czuli się młodzi duchem, byli radośni, dbali o siebie i zawsze byli otoczeni dobrymi i życzliwymi ludźmi. Dostrzegajcie piękno wokół siebie, cieszcie się drobiazgami i każdą chwilą. Bądźcie odporni na zmartwienia i troski, bo życie jest cudem, więc kochajcie życie. Amerykański polityk Beniamin Franklin, powiedział „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”. Zatem życzę wszystkim Państwu braku czasu - mówiła Kucharska.

Następnie zabrali głos i składali życzenia zaproszeni goście. Przygotowany też był pyszny poczęstunek. Był też wspólny śpiew, kolega Józef Olszok przygrywał na gitarze. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Łęce Opatowskiej pod opieka Renaty Klepacz pomogła w sprawach organizacyjnych roznosząc ciasto oraz upominki dla każdego uczestnika uroczystości. Wszyscy byli pełni uznania dla organizatorów tej uroczystości. Spotkanie w ten dzień zawsze wypełnia po brzegi salę, seniorzy są zainteresowani, chcą się spotykać, przecież to nasza „Jesień Życia” niech będzie zawsze złota. Przewodnicząca Zofia Kucharska podziękowała wszystkim za tak liczne przybycie, podziękowała również wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości.

źródło:leka-opatowska.pl

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl