19 października 2019, 13:24

Teraz

18°

Rozrywka i oświata

A A A

TRZCINICA: Mieszkańcy bawili się podczas Dni Gminy

W minioną niedzielę odbyły się już po raz jedenasty Dni Gminy Trzcinica. Na miejscowym stadionie sportowym miały miejsce imprezy rekreacyjne i sportowe.

Wśród atrakcji znalazły się występy dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Trzcinicy i Zespołu Szkół w Laskach, które nagrodzone zostały gromkimi brawami. Umiejętności taneczne zaprezentowała grupa taneczna działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy. Dla dzieci na scenie odbyło się przedstawienie Słonik Andy i przyjaciele. Dzieci miały możliwość zabawy na dmuchanych zamkach. Dyplomy, puchary, medale i pamiątkowe statuetki wręczone zostały zwycięzcom rozgrywek sportowych

Dni Gminy to takie spotkanie integracyjne mieszkańców całej Gminy. Mamy tutaj stoiska poszczególnych sołectw. Panie przygotowały sporo smakołyków, którymi wszyscy mogli się częstować . W tej chwili gra góralska muzyka zespołu z Beskidu, jest też wystawa fotograficzna. Naprawdę dużo się dzieje a pogoda dopisuje - mówił wójt Grzegorz Hadzik.

W podziękowaniu paniom z KGW za zaangażowanie w przygotowanie smacznego jedzenia wręczono upominki. Dla mieszkańców przygotowano też Biesiadę Góralską a Gwiazda wieczoru był niewątpliwie Mariusz Kalaga. Zgromadzeni mieszkańcy znakomicie bawili się przy śląskich szlagierach w jego wykonaniu. Na scenie pojawił się tez zespół Enjoy a wieczór zakończyła dyskoteka pod chmurką. Popołudnie oraz wieczór upłynął w miłej i radosnej atmosferze.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl