6 lipca 2022, 12:35

Teraz

18°

Rozrywka i oświata

A A A

MROCZEŃ: Kolejny "Bieg Wężyka" za nami

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mroczeniu odbyła się w minioną sobotę, 7 maja, kolejna, tym razem VII już edycja ,,Biegu im. Hrabiego Wężyka”. W organizację imprezy jak zawsze włączyła się OSP w Mroczeniu, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Rada Rodziców. Swoim patronatem objęła ja wójt Bogumiłą Lewandowska-Siwek.

Biegi zostały zorganizowane w 5 kategoriach wiekowych. Udział wzięło w nich prawie 400 uczestników, byli to uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu kępińskiego przedszkolaki. Biegi im. Hrabiego Wężyka” odbywały się na terenie parku otaczającego szkołę. Bieg open natomiast został przeprowadzony poza terenem szkoły. Oprócz sportowej rywalizacji i walki o jak najwyższe miejsca w klasyfikacji wszyscy biorący udział w biegach wspaniale się bawili, tym bardziej, że pogoda dopisywała.

Celem dzisiejszego święta była przede wszystkim rekreacja i zachęcanie młodzieży do spędzania czasu na świeżym powietrzu i uprawiania sportu. Niekoniecznie sportu wyczynowego ale tego, który powoduje, że czujemy się na co dzień lepiej. Po tych dwóch latach pandemii myślę, że musimy na nowo przyzwyczaić się do życia kiedy wychodzimy na zewnątrz, kiedy uprawiamy sport i cieszymy się wolnością fizyczną. Taki był cel i myślę, że kolejne edycje będą skupiały coraz większą liczbę chętnych do uczestnictwa w tym wspaniałym święcie. Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia -powiedział dyrektor szkoły Andrzej Tyra.

Zwycięzców nagrodzono medalami oraz dyplomami.W trakcie zawodów uczestnicy mogli skosztować przepysznej grochówki, kiełbasek z grilla czy też domowego ciasta. Śmiało można powiedzieć, że impreza na stałe wpisała się już w kalendarz imprez Gminy Baranów. Kolejna edycja za rok.

VII bieg Hrabiego Wężyka


Kategoria – przedszkole

Dziewczęta

I m. Julita Kwiatkowska
II m. Julia Solecka
III m. Weronika Hełka

Chłopcy

I m. Mikołaj Mendel
II m. Mateusz Zając
III m. Michał Patkowski

Kategoria klasy I – III

Dziewczęta

I m. Adrianna Barczak
II m. Anna Adamkowicz
III m. Hanna Michalak

Chłopcy

I m. Filip Hillenberg
II m. Tymon Cempel
III m. Alan Glomb

Kategoria klasy IV – VI

Dziewczęta
I m. Michalina Prus
II m. Blanka Michalczyk
III m. Milena Mikołajczyk

Chłopcy

I m. Hubert Tomczyk
II m. Karol Woźniak
III m. Wiktoria Biczysko

Kategoria klasy VII – VIII

Dziewczęta

I m. Lidia Michalak
II m. Hanna Tomiczek
III m. Zuzanna Kubik

Chłopcy

I m. Bogumił Kłodnicki
II m. Arkadiusz Marczak
III m. Radosław Juraszek

Kategoria „Open”

Kobiety
I m. Urszula Kurek
II m. Katarzyna Sibińska
III m. Aleksandra Lempert

Mężczyźni

I m. Dominik Wylęga
II m. Łukasz Niechciał
III m. Adam Jasiński

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl