15 sierpnia 2020, 18:05

Teraz

25°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Muzyczna zaprosiła na koncert

W Kinie Sokolnia odbył się wczoraj wyjątkowy koncert przygotowany przez Państwową Szkołę Muzyczną im. A. Tansmana w Kępnie. Zaprezentowali się uczniowie szkoły oraz reprezentacyjny Chór Powiatu Kępińskiego.

Na koncert, który był promocją kępińskiej szkoły muzycznej przybyli uczniowie miejscowych szkół podstawowych. To wyjątkowe wydarzenie prowadziła dyrektor szkoły Magdalena Pacholik.

Szkoła Muzyczna w Kępnie nie tylko ma za zadanie kształcić młodzież i dzieci w grze na instrumencie. Prowadzimy również szeroką działalność kulturalną. Nasze koncerty adresujemy między innymi do najmłodszej
publiczności i do zaprzyjaźnionych z naszą szkołą szkół podstawowych. Dzisiejszy koncert to taki rodzaj audycji i także zaproszenia w progi naszej szkoły - mówiła Pacholik.

Uczniowie szkoły muzycznej przygotowali bardzo atrakcyjny repertuar, który stanowiły utwory o nieco lżejszym charakterze, z gatunku muzyki filmowej, rozrywkowej. Publiczność miała możliwość posłuchania nie tylko gry solowej ale również w przeróżnych składach instrumentalnych. Wspólne wykonanie przez młodych artystów wiązanek znanych i lubianych bajek zachwycił siedzących na sali.
Doskonale zaprezentował się także szkolny, reprezentacyjny Chór Powiatu Kępińskiego. Koncert był swoistym zaproszeniem najmłodszej publiczności do wstąpienia w progi kępińskiej Szkoły. Przypomnijmy, że zapisy trwają do 24 maja.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl