4 czerwca 2020, 16:18

Teraz

20°

Rozrywka i oświata

A A A

OPATÓW: Kolejna odsłona "Nocy Bibliotek"

5 października Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej z/s w Opatowie po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem "Znajdźmy wspólny język". Do akcji zgłosiło się 1761 bibliotek, które wzięły udział w tym wyjątkowym wydarzeniu promującym biblioteki, jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury.

Biblioteka w Opatowie w ramach organizowanego przez siebie wydarzenia zorganizowała szereg atrakcji dla dzieci z w wieku 7-11 lat. W trakcie Nocy Bibliotek dzieci brały udział w warsztatach malowania pastelami do tkanin na workach i koszulkach, które ozdabiały według uznania oraz zabierały ze sobą do domów. Następnie wykonały prace plastyczne polegające na przygotowaniu wulkanu, po czym przeprowadziły doświadczenie chemiczne, dzięki któremu wulkany wybuchały. Nieodłącznym elementem Nocy Bibliotek i tym razem była projekcja filmu animowanego dla dzieci. W programie spotkania znalazły się również kalambury oraz na zakończenie, dzieci mogły potańczyć i pośpiewać do swoich ulubionych przebojów. Nie zabrakło też poczęstunku w postaci pizzy i popcornu,w końcu uczestnicy spędzili w Bibliotece kilka godzin i większość wracała do domów o 22:00.

Tegoroczna edycja Nocy Bibliotek cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i ostatecznie frekwencja wyniosła 48 osób. Bibliotekarki postarały się, by uczestnicy wydarzenia w atrakcyjny sposób spędzili sobotni wieczór w Bibliotece. Mamy nadzieję, że przygotowane atrakcje pokazały dzieciom, że Biblioteka to magiczne i ciekawe miejsce, do którego warto wracać, w którym mogą znaleźć nie tylko książki.


źródło: GBP w Łęce Opatowskiej z/s w Opatowie

Autor: maciej.tettling@radiosud.pl