16 kwietnia 2021, 13:54

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: Centrum Kultury zaprasza do sieci

Ostatnie tygodnie to bardzo trudny czas dla instytucji kultury. W następstwie kolejnych pandemicznych obostrzeń, wiele planowanych od dawna wydarzeń trzeba było odwołać lub przełożyć na inne terminy. Jedynym sposobem dotarcia do szerszej grupy odbiorców stał się teraz Internet, z którego możliwości zamierza korzystać Ostrzeszowskie Centrum Kultury. Spotkanie z Krzysztofem Wielickim, Koncert Muzyki Wiedeńskiej, występu kabaretów Ani Mru-Mru i Czesuaf, koncert pamięci Jerzego Marka Szulczynskiego oraz spektakl „Popiełuszko – Apostoł Odwagi” - to tylko niektóre spośród wydarzeń, które wykreślono z tegorocznego kalendarze OCK.
- Wrzesień był miesiącem bardzo budzącym nadzieję - przyznaje dyrektor Michał Szmaj. - Rozkręciły się pracownie. Bardzo dużo osób przychodziło i na nowe zajęcia, m.in. teatralne, i na stare, za którymi już się stęsknili. Wszystkie nasze pracownie zaczęły prężnie działać. We wrześniu ludzie zaczęli przychodzić także do kina. Pojawiło się światełko nadziei. Natomiast październik to już z tygodnia na tydzień równia pochyła, jeśli chodzi o atmosferę, poziom strachu wśród społeczeństwa.
Poskutkowało to między innymi bardzo dużym spadkiem frekwencji na seansach kinowych.
- Teraz tych zysków nie przynosi i trzeba rozsądnie i mądrze gospodarować pieniędzmi – dodaje M. Szmaj. - Oczekujemy ciągle na jakieś rządowe wsparcie dla instytucji kultury bo uważam, że niedługo okaże się to niezbędne.
Hybrydowy tryb pracy obowiązuje w pracowniach Ostrzeszowskiego Centrum Kultury.
- Z czasem one zaczną działać online, żeby nie przerywać ich pracy – zapowiada dyrektor. - Pracownia wokalna już w dużej mierze działa online.
To część akcji pod hasłem „Spotkajmy się w sieci”, gdzie swoje miejsce znaleźć ma w najbliższych miesiącach wiele warsztatów, wystaw i innych przedsięwzięć kulturalnych.
- Myślę, że ludzie tego potrzebują i postaramy się temu sprostać – przekonuje M. Szmaj.
Jedną z pierwszych imprez organizowanych w tej formule będzie koncert zespołu ATME, w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Rocka Progresywnego Baszta Progfest. Live stream tego występu rozpocznie się 28 listopada o godzinie 20.00. O kolejnych tego rodzaju działaniach OCK informować będzie na bieżąco w mediach społecznościowych.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl