25 lutego 2020, 01:16

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: Dzień języków w Zespole Szkół nr 2

27 września po raz pierwszy w Zespole Szkół nr 2 w Ostrzeszowie zorganizowano Dzień Języków. Wypełniły go liczne i różnorodne konkursy oraz quizy, ale także wykłady mające uświadomić uczniom coraz większe znaczenie znajomości języków obcych w globalizującym się świecie. Młodzież miała okazję wykazać się umiejętnościami w zakresie posługiwania się angielskim, niemieckim i hiszpańskim.
-Wszystkie działania podjęte dzisiaj mają na celu spopularyzowanie nauki języków w naszej szkole, zmotywowanie uczniów do nauczania oraz uatrakcyjnienie zajęć językowych - mówi jedna z organizatorek wydarzenia Malwina KraśnickaMyślę, że uczniowie poradzili sobie znakomicie. Mimo, że niektóre z pytań wydawały się nam nauczycielom trudne, nie były dla nich żadnym problemem.
Co ciekawe, w programie znalazły się także konkursy łączące wiedzę językową z działaniami artystycznymi.
-Odbył się konkurs na wykonanie rzeźby w kształcie jakiegoś kraju, anglo, niemiecko lub hiszpańskojęzycznego – dodaje M. Kraśnicka – Ten konkurs jeszcze nie został rozstrzygnięty. Będzie decydowała ilość lajków oddanych na daną rzeźbę na szkolny profilu facebookowym. Rzeźby zostały wykonane z owoców i warzyw. Uczniowie klas żywieniowych, kierunków technicznych oraz licealiści zaangażowani byli w pomoc przy organizacji oraz branie udziału w konkursach.
Z zaproszenia organizatorów skorzystali też przedsiębiorcy, którzy przekonywali uczniów, że znajomość języków obcych to aktualnie podstaw.
-Gościliśmy przedstawicieli okolicznych firm, Miłosza Modrzewskiego z firmy Meyr, Dominika Skrobańskiego z firmy Fumo i Marka Krzywdę z firmy Agromet. To spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom, jak bardzo ważny jest język na rynku pracy.
A ma to szczególne znaczenie w przypadku uczniów ZS nr 2, którzy bardzo często uczestniczą w praktykach zawodowych poza granicami kraju.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl