27 listopada 2021, 00:47

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

PERZÓW: Jubileusz "Złotych Godów"

Jubileusz „Złotych Godów” świętowały pary małżeńskie z Gminy Perzów, które przeżyły ze sobą 50 lat. Uroczyste spotkanie z tej okazji odbyło się Urzędzie Stanu Cywilnego w Perzowie.

Jubilatów oraz zaproszonych gości przywitała kierownik USC w Perzowie Anna Gruchot, która złożyła Jubilatom życzenia. Do gratulacji i życzeń przyłączyli się wójt Gminy Danuta Froń, przewodnicząca Rady Gminy Renata Włodarczyk oraz sekretarz Weronika Urbańska. Wójt Danuta Froń nie kryła wzruszeń: „ Dziękujemy Wam drodzy Jubilaci, że możemy Wspólnie z Wami przeżywać to niecodzienne spotkanie. Jestem wzruszona i pełna wielkiego szacunku dla Państwa. Życzę Wam długiego życia, w szczęściu i zdrowiu, wszelkiej pomyślności, pogody ducha i miłości”. Urząd Stanu Cywilnego w Perzowie wystąpił do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej o odznaczenie dla jubilatów za trud i poświęcenie włożone w trwałość małżeństwa i rodziny oraz za społeczne uznanie. Medale oraz listy gratulacyjne z rąk Wójt Gminy Perzów otrzymało siedem par, które przybyły na uroczystość. Jubileusz uświetniły występy przedszkolaków z Perzowa oraz zespołu Perzowianie, który przygotował wyjątkowy repertuar na tę okazję. Jubilaci, podczas wspólnego poczęstunku rozmawiali o swoim codziennym życiu, powracali wspomnieniami do minionych lat, razem śpiewali tradycyjne piosenki. Uwieńczeniem tych pięknych chwil było wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Wójt Gminy oraz Kierownik USC udały się z wyrazami uznania oraz gratulacjami do Teresy i Henryka Tomczaków- jubilatów „Złotych godów” oraz do Marii i Kazimierza Kozanów, Marii i Władysława Mazurów oraz Marii i Tadeusza Pasowskich, którzy w 2016 roku obchodzą jubileusz „Diamentowych Godów”.


Jubilaci:

1.Dorota i Bogdan Grzesiakowie
2.Maria i Kazimierz Hodyjasowie
3.Helena i Bolesław Kliszczunowie
4.Kazimiera i Jan Krowiorzowie
5.Eugenia i Stefan Lewuchowie
6.Teresa i Jan Łasiowie
7.Krystyna i Jan Mylerowie


Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl