28 lipca 2021, 10:09

Teraz

24°

Rozrywka i oświata

A A A

PERZÓW: Z Biblioteką online

Nagłe zamknięcie bibliotek i społeczna izolacja spowodowane przez COVID – 19 zabrała bibliotekarzom możliwość spotkań ze swoimi czytelnikami, zwłaszcza z tymi najmłodszymi. W związku z tym dyrektor Biblioteki Publicznej w Perzowie postanowiła spotkać się z nimi online. W ten sposób narodził się pomysł działalności na znanej platformie You Tube.

Poprzez kanał bibliotekara.pl chcemy spotkać się z naszymi małymi czytelnikami, którzy do tej pory pojawiali się w bibliotece. Zachęcamy wszystkich do subskrybowania naszego kanału by móc na bieżąco oglądać filmy pt.. „BIBLIOTEKA DZIECIOM”. Jest to również forma nowoczesnej promocji czytelnictwa i dotarcie do większej ilości czytelników – mówi dyrektor biblioteki Natalia Kowalczyk.
Od marca na profilu bibliotekara.pl pojawiają się krótkie filmiki, w których czytane są bajki dla dzieci. Obecne czasy w pewien sposób zmuszają do” podążania za techniką i nowoczesnością”. Jak widać również Biblioteka Publiczna w Perzowie nie odpuszcza i stara się by dorównać kroku swoim czytelnikom.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl