23 września 2020, 01:25

Teraz

18°

Rozrywka i oświata

A A A

ŁĘKA OPATOWSKA: Promocja płyty Marka Kowalskiego

W niedzielne popołudnie w sali Urzędu Gminy w Łęce Opatowskiej odbył się koncert Marka Kowalskiego połączony z promocją jego płyty pt. "Nigdy nie jest za późno".

Marek Kowalski to lokalny artysta, który nie tylko pisze wiersze ale również komponuje muzykę. Na swojej nowej płycie zgromadził materiał 30-letniego dorobku swojej pracy. Umieścił też na niej trzy utwory koleżanki z Kępińskiego Koła Literatów Danuty Zofii Buks. Prace nad wydaniem krążka trwały prawie osiem miesięcy.

Wynikało to z tego, że w zamyśle chciałem  żeby utwory były przedstawione w nowych aranżach i żeby towarzyszyli mi podczas koncertu muzycy i stąd ciągle się to przesuwało. Chłopakom, którzy mi towarzyszą w tym graniu ciągle jakieś terminy przeszkadzały ale ostatecznie dobrnęliśmy do 8 grudnia i myślę, że się podobało. Płyta jest różna, znajdują się na niej utwory różne, od utworów patriotycznych  czyli Marii z Fredrów Szembekowej po utwory czy Broniewskiego czy Twardowskiego, religijne i niereligijne i te o miłości – powiedział Kowalski.

W promocyjnym koncercie udział wzięła licznie zgromadzona publiczność a wśród nich przyjaciele Pana Marka. Artysta zaśpiewał swoje utwory wraz z zespołem, który nie znalazł się jednak na płycie, ponieważ współpraca trwa dopiero od około półtora miesiąca. Głębokie teksty i wspaniała muzyka poruszyły publiczność. Koncert  dostarczył wielu wyjątkowych emocji i wzruszeń. Nie obyło się bez bisów i wielu gratulacji dla artysty. Za to wyjątkowe wydarzenie dziękował uczestniczący w koncercie wójt Adam Kopis. Po zakończonym występie każdy chętny mógł zakupić płytę Marka Kowalskiego "Nigdy nie jest za późno" i otrzymać jego autograf.Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl