7 lutego 2023, 10:16

Teraz

-6°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Już weekend

PIĄTEK- 27.01


OSTRZESZÓW: Rozpoczęło się końcowe odliczanie do 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Datek do puszki wrzucić będzie można również w piątek, podczas 33 już spotkania z grami planszowymi pod hasłem „Wszystko gra”, organizowanego przez Ostrzeszowskie Centrum Kultury. 


SOBOTA-28.01


OLSZOWA: W Olszowie odbędzie się zbiórka krwi na ul. Kryształowej 3 w godz. od 11.00 do 14.00.


NIEDZIELA-29.01


OSTRZESZÓW: WOŚP zagra w Ostrzeszowie. Od 13.00 rozpoczną się koncerty, pokazy tańca, licytacje, bieg uliczny, pyszne jedzenie, planszówki. Wszystko to odbywać się będzie w sali widowiskowej i parking przy OCK. Natomiast w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej.


WIERUSZÓW: Wieruszowski Dom Kultury zaprasza na Finał WOŚP. Od 16.00 odbędą się występu Klubu Tanecznego Madar, po nich występy wokalne dzieci a o 17.30 wspólne kolędowanie z zespołem Tacy Nie Inni.


CZASTARY: Podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy również Gminny Ośrodek Kultury w Czastarach zaprasza do wspólnego grania. W siedzibie GOK przewidziano m.in. koncert gitarowy Michała Jędryszka, koncert Orkiestry Dętej z Czastar, koncert grupy LaMaro oraz licytacje. Początek Finału o godz. 16.00. 


SOKOLNIKI: W Sokolnikach Finał rozpocznie się od godz. 16:00. Będzie dużo dobrej muzyki, tańca, wspaniałych rzeczy ofiarowanych na licytację. Na amatorów historii będzie czekała grupa rekonstrukcyjna SHBON z Wielunia. Dodatkowo w tym dniu odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku dla wszystkich, którzy zechcieliby zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku.


KOBYLA GÓRA: Sztab w Kobylej Górze zaprasza na orkiestrowe granie w stylu hawajskim. Od 11.45 rozpocznie się bieg  wokół zalewu "Policz się z cukrzycą", o 12.00 Morsy w zalewie, od 14.00 do 16.00 zbiórka krwi w Publicznym Przedszkolu w Kobylej Górze. Od 15.00 występy dzieci i młodzieży, koncert zespołu Jambo Afryka, Taniec Ognia i pokaz ratownictwa.


OLSZOWA: WOŚP zagra w Olszowie. Od 13.00 sztab zaprasza na kiermasz ciast dla Sary Rachlak, od 15.00 występy wokalne i taneczne dzieci, koncerty , pyszne ciasta, loteria fantowa, światełko do nieba.


KĘPNO: Kępiński Sztab WOŚP zaprasza na Wielki Finał do nowej Sali Sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego Nr 1 w Kępnie. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 koncertem kolęd w wykonaniu Zespoły Tacy Nie Inni. W tym dniu wystąpią także m.in.: Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu  Kępińskiego UNISONO, MIXON (Mikołaj Olszewski), Zespół GraMy, a o godz. 20.00 koncert Zespołu DARF. 


 

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl