8 czerwca 2023, 12:58

Teraz

23°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Już weekend

PIĄTEK-9.12
 
Otwarte warsztaty świąteczne z Dorotą Konwą odbędą się w Centrum Kultury w Sycowie. Początek o godz.16.00.
 
Koncert 'The Dumplings” odbędzie się w Wieruszowskim Domu Kultury. Początek o godz.21.00
 
 
SOBOTA-10.12
 

Na kępińskim Rynku odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. W programie muzyczne występy, Fontanna Kolęd,wiele atrakcji dla dzieci,degustacja tradycyjnych potraw świątecznych,stoiska z ozdobami świątecznymi i rękodziełem. Początek o godz.13.00. 
 
Już po raz 24 rozegrane zostaną Otwarte Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego w Tenisie Stołowym. Impreza organizowana przez UKS „Piast” Ostrzeszów i Starostwo  Powiatowe rozpocznie się o godzinie 10.00 w sali OSS „Piast” na ul. Sportowej.
 
Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Węglewic „Biała Góra” zaprasza na spotkanie bożonarodzeniowe pt."Bóg się rodzi" które odbędzie się  o godzinie 17:00 w sali OSP w Węglewicach.
 
 
 NIEDZIELA-11.12
 
Warsztat Terapii Zajęciowej w Doruchowie zaprasza na Wielki Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w godzinach od 13.00 - 17.00. W ofercie znajdzie się duży wybór ozdób świątecznych, stroików i pięknych prac rękodzielniczych, wykonanych przez uczestników zajęć. Ponadto panie z Koła Gospodyń  Wiejskich zaserwują pierniki i potrawy wigilijne. Będą też żywe karpie i zielone choinki, a na rozgrzewkę świąteczny grzaniec i gorące ciasto.  Kiermasz uświetnią kolędy i pastorałki w wykonaniu Gabrieli Przygody. 
 
Antoni Serbeński 1886 - 1957 - malarstwo, rysunek, grafika - Muzeum Regionalne zaprasza na wernisaż wystawy mistrza Serbeńskiego, który odbędzie się o godzinie 15:00 w salach ekspozycyjnych na parterze Ratusza.

Urząd Gminy Bolesławiec i Gminne Centrum Kultury w Bolesławcu serdecznie zapraszają na Galowe zakończenie obchodów Jubileuszu 750-lecia Bolesławca, które odbędzie się o godz. 16.00 w sali GCK w Bolesławcu. W programie: Okazjonalny odczyt historyczny, Podsumowanie roku jubileuszowego, Ceremonia przyznania tytułu "Zasłużony dla Bolesławca" Koncert Artes Music. Wstęp wolny.


Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl