18 marca 2018, 20:15

Teraz

-10°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Wydarzenia weekendowe

SOBOTA-22.04

Rajd "Bike Orient" rozpocznie się od godz. 10.00 na terenie gminy Sokolniki. Wydarzenie zostanie połączone z Otwartymi Mistrzostwami Powiatu w Biegu na Orientację oraz I Mistrzostwami Szkół Powiatu Wieruszowskiego w Marszach i Biegach na Orientację. Rywalizacja polegać będzie na odnalezieniu jak największej liczby punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie. Na pokonanie trasy wyznaczone są limity czasu. Dla zawodników przewidziano dwie trasy: GIGA (100 km) oraz MEGA (50km). Zakończenie rajdu połączone z uhonorowaniem zawodników jest zaplanowane po godz. 18.00.

Na baranowskim Muratorze odbędzie się bieg pod nazwą "Bieg Muratora".Bieg wystartuje o godz.11.00 a towarzyszyć mu będzie piknik ekologiczny z atrakcjami.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Ostrzeszowie organizuje koncert pt. „Wiosenne Spotkanie z Muzyką”. Koncert odbędzie się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie.


NIEDZIELA-23.04


Po raz 53 zakręci się w Ostrzeszowie biegowa karuzela. W ramach tegorocznego Crossu zaplanowano około dwudziestu biegów, w tym półmaraton zaliczany do Grand Prix Wielkopolski. Impreza poświęcona będzie pamięci Czesława Bojszczaka – wieloletniego przewodniczącego komisji dekoracyjnej. Oficjalne otwarcie zawodów nastąpi o godzinie 9.30. Jednym z jego głównych punktów będzie tradycyjnie zapalenie znicza przez członków sztafety Klubu Olimpijczyka z Wysocka Wielkiego. Około godziny 10.30 jako pierwsi wybiegną na trasę uczestnicy Półmaratonu im. Mirosława Zaremby.Impreza odbywac będzie się na Stadion Miejski im. Janusza Kusocińskiego.

W kościele w Olszowie podczas mszy świętej proboszcz wraz z rodziną i parafianami wspominać będą księdza Jana Latuska, urodzonego w Olszowie 16 października 1871 roku. Ksiądz Latusek był założycielem i długoletnim dyrektorem Zakładu Wychowawczego w Pawlikowicach. Rodzina szerzy wiedzę na temat jego życia i działalności a Kuria Generalna w Markach koło Warszawy gromadzi dokumenty w sprawie jego ewentualnej beatyfikacji.Przedstawiciele Kurii mówią o księdzu Latusku jako jednym ze wzorów świątobliwego i pracowitego życia w rodzinie zakonnej.Msze święte odbędą się w kościele w Olszowie o godz.8.00 i 10.00.

Około godziny 12.30 na stację kolejową w Kępnie zajedzie „Pociąg repatriantów”. To już kolejna edycja wydarzenia skierowanego do miłośników historii, kolejnictwa i turystyki. Jego organizator do Oleśnickie Stowarzyszenie Miłośników Techniki „Olsenium”. Skład ciągnięty przez parowóz wyruszy około godziny 9:00 ze stacji kolejowej w Oleśnicy. Około 11:00 pojawić się ma w Sycowie.


Sympatyków tenisa stołowego zapraszamy do udziału w IV GRAND PRIX Tenisa Stołowego - Syców 2017. I runda odbędzie się o godz. 10.00.

W klasztorze sióstr nazaretanek w Ostrzeszowie odbędzie się 59 koncert z cyklu „Perły w Koronie”. Koncert zatytułowany „3 x B, czyli Bach, Beethoven i Brahms” rozpocznie się o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

I Gala Boksu Olimpijskiego, która odbędzie się od 14.30 na terenie hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie ma na celu popularyzację boksu olimpijskiego. Przewidzianych jest 16 walk w różnych kategoriach wagowych. W gali wezmą udział zawodnicy z następujących klubów: Widzew Łódz, Gwardia Łódz, Shark Łódz, Jungle Gym Bałuty, KS Bełchatów Niezrzeszony, ŁKS Łódz, Skalnik Wiśniowka KIELCE, Broń Radom, Bombardier Wrocław,KS Środa Śląska, BOKS LUBIN, KKS HEROS Pabianice, COPACABANA Konin, BAGASTARIAN BOXXING POZNAŃ, BOKS BOZNAŃ, ŁÓDZKA AKADEMIA SPORTU .Będzie też możliwość bezpośredniego spotkania z wieloma znanymi zawodnikami polskiego pięściarstwa, którzy zaszczycą galę jako goście honorowi.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Brak komentarzy.