16 lipca 2020, 06:44

Teraz

14°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Zapowiedzi weekendowe

PIĄTEK- 17.05

 Wieruszowski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Jerzego Maciejewskigo." W DAWNYM WIERUSZOWIE” to wystawa oryginalnych grafik powstałych na przestrzeni ostatnich pięciu lat, z myślą o ilustracji publikacji o tym samym tytule. Wernisaż o godz. 18.00.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie zaprasza na spotkanie poetyckie z Piotrem Wieczorkiem. W programie wiersze z debiutanckiego tomiku "Nie-Myśl".Początek spotkania o godz.18.30.

SOBOTA-18.05

50-lecie powstania świętować będzie Muzeum Regionalne w Ostrzeszowie. Obchody rozpoczną się o godzinie 18.15 i będą elementem tegorocznej edycji „Nocy w Muzeum”. W programie spotkania m.in. otwarcie okolicznościowej wystawy, której jednym z bohaterów będzie Eyvindt Grundt, Norweg, główny twórca stałej ekspozycji poświęconej obozowi jenieckiemu funkcjonującemu podczas II wojny światowej w Ostrzeszowie. Uroczystość jubileuszową uświetni też koncert znakomitego akordeonisty Tomasza Drabiny. W repertuarze argentyńskie i polskie tanga, paryskie walczyki i melodie bałkańskie.

Już po raz jedenasty odbędą się w Parzynowie w gminie Kobyla Góra Powiatowe Biegi Przełajowe „Pracujcie Dalej”, organizowane przez Stowarzyszenie Katolicko Sportowe „Szczęście. Start pierwszego biegu zaplanowano na godzinę 12.00. Godzinę wcześniej rozpoczną się natomiast zapisy zawodników.

W Perzowie odbędzie się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Matki. Początek o godz.15.00 na terenach rekreacyjnych przy GOK o godz.15.00.W programie wiele atrakcji, m.in kiermasz książek, pokaz kulinarny Piotra Kucharskiego, występy artystyczne, koncert zespołu Graphite.

 Na terenie lasów w Pieczyskach i Klatce, w Gminie Wieruszów będzie miał miejsce kolejny Memoriał im. Marka Malika. Będą to jednocześnie eliminacje ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Zawody zostaną rozegrane w rundzie o długości około 4 km. W wyścigu prawo startu mają zawodnicy posiadający aktualną licencję PZKOL - od żaka do juniora a także uczestnicy szkółek kolarskich. Pierwszy wyścig wystartuje po godz. 10.00.

NIEDZIELA-19.05

W Trzcinicy odbędzie się V Bieg Uliczny im. Janusza Smiatacza o puchar Wójta Gminy Trzcinica. Jego organizatorami są: Stowarzyszenie Wsi Trzcinica „Przyszłość”,  Klub Sportowy Sparta Ultra Team i Urząd Gminy. Start biegu nastąpi  o godzinie 13:00 z terenu stadionu sportowego w Trzcinicy przy ul. Jana Pawła II, a dystans do pokonania to około 8 km.

Na terenie lasów w Pieczyskach i Klatce, w Gminie Wieruszów odbędzie się cykl maratonów MTB Doliną Rzeki Prosny. Przygotowano dystanse liczące 10, 30 i 60 km. Zawody rozpoczną się po godz. 10.00.

Wieruszowska noc grilli rozpocznie się na terenie Zamczyska o godz. 18.00. Uczestnicy imprezy nie mogą zapomnieć o własnych rusztach oraz o kiełbasie, koniecznie wyborczej. Na scenie zagrają dj-e, gwiazdą wieczoru o 21.00 będzie zespół „Big Cyc”.

Stowarzyszenie Gospodyń „Wójcin nad Prosną” serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie kompleksu plenerowego „Różanka. Początek o godz. 15:00 a w programie występ uczniów Szkoły Podstawowej z Wójcina, biesiada i wspólne śpiewanie w plenerze, stoiska z potrawami regionalnymi serwowane przez Stowarzyszenia z terenu gminy Łubnice, zabawa taneczna.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl