24 lutego 2020, 09:07

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

SIEMIANICE: Wizyta studentów z Tunezji, Iranu i Indii

Szkoła Podstawowa w Siemianicach bierze udział w międzynarodowym projekcie organizowanym przez organizację AIESEC.

Projekt KidSpeak umożliwia przyjęcie studentów całego świata na praktyki. Podczas organizowanych przez nich zajęć uczniowie mają szansę poznać kulturę krajów, z których pochodzą  wolontariusze oraz uczestniczyć w lekcjach prowadzonych wyłącznie w języku angielskim. To wszystko daje im możliwość sprawdzenia samych siebie, swoich umiejętności językowych i wiedzy o świecie.
- Obcokrajowcy z różnyc krajów, niekoniecznie z Anglii przyjeżdżają do Polski i są lokowani w różnych szkołach i przedszkolach. Mają tydzień na każdą placówkę, uczestniczą w zajęciach, spotykają się z dziećmi, prowadzą część zajęć, przedstawiają prezentacje na temat swojego kraju, tego jak wygląda, najbardziej ciekawych miejsc w danym kraju. Był z nami pan z Tunezji, teraz są panowie z Iranu i z Indii, i swoim wyglądem przyciągają uwagę dzieci - mówi Patrycja Stone - nauczycielka języka angielskiego w SP w Siemianicach. W ramach tego przedsięwzięcia w przedszkolu gościł student z Tunezji - Ghassena, a w szkole dwóch studentów: Nima z Iranu i Ashisha z Indii. - Dzieci są zachwycone, po pierwsze to, że ktoś do nich mówi po angielsku i nie rozumie po polsku. Mogą zadawać mnóstwo pytań i interesuje ich absolutnie wszystko: od tego jak się obchodzi urodziny, czy święta, ile panowie mają lat. Interesujące jest też to, co im pokazują, w jaki sposób prowadzą swoją część zajęć - dodaje Patrycja Stone.

Zajęcia prowadzone są przez studentów za pomocą różnych metod, takich jak nauka poprzez zabawę oraz inne zajęcia interaktywne i prezentacje. Jednocześnie studenci przyglądają się lekcjom prowadzonym przez nauczycieli i mają okazję poznać metody pracy z dziećmi w Polsce, porównać je ze sposobem prowadzenia zajęć w swoim kraju i przenieść na rodzimy grunt, to co uważają za wartościowe.

Autor: maciej.tettling@radiosud.pl