13 sierpnia 2022, 01:34

Teraz

18°

Rozrywka i oświata

A A A

MIKSTAT: Spotkanie z Mikołajem

Mikstacki Jarmark Bożonarodzeniowy za nami. W tym roku na odwiedzających czekało sporo atrakcji- przejażdżki saniami renifera ze św. Mikołajem, świąteczne smakołyki i występy młodych artystów.

Jak co roku przed świętami, tym razem w pierwszą grudniową sobotę (4.12) do Mikstatu zawitał św. Mikołaj, zapraszając jednocześnie na tradycyjny Mikstacki Jarmark Bożonarodzeniowy. Na rynku pod choinką czekały na świętego  dzieci z Mikstatu i Mikstatu Pustkowia, dla których Elżbieta Gorowij i Halina Zadka oraz sołtys Stanisław Błaszczyk z radą sołecką przygotowali paczki pełne słodyczy.
Mikstat jako pierwszy w powiecie ostrzeszowskim zaczął organizować co roku świąteczny jarmark (od roku 2016). W 2020 roku, z powodu pandemii impreza się nie odbyła, ale w tym roku powróciła na Rynek w Mikstacie. Tym razem na jarmarkowych stoiskach można było skosztować tradycyjnych świątecznych wypieków i potraw przygotowanych przez panie z organizacji pozarządowych, kupić świąteczne ozdoby i róże drobiazgi, wypić ciepłą kawę i herbatę.Spore zainteresowanie towarzyszyło występom artystycznym. W tym roku śpiewały i tańczyły dzieci ze szkół w Kaliszkowicach Kaliskich, Kaliszkowicach Ołobockich, Mikstacie oraz zespołów prowadzonych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mikstacie.

źródło: mikstat.pl

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl