9 lipca 2020, 13:18

Teraz

20°

Rozrywka i oświata

A A A

TRZEBIEŃ: Stulecie urodzin patrona szkoły

Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Trzebieniu obchodziła stulecie urodzin swojego patrona szkoły Jana Pawła II w iście uroczystej i podniosłej atmosferze

W dniu 18 maja 2020 roku obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Społeczność szkolna zgromadzona przy Szkole Podstawowej w Trzebieniu, tj. uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy wsi Trzebień i Biadaszek kolejny raz zachwyciła przepięknym i spektakularnym widowiskiem zorganizowanym z okazji tej uroczystości.
Mieszkańcy wsi Trzebienia i Biadaszek oddali hołd Wielkiemu Polakowi. Niemalże wszystkie domy oraz budynek szkoły zostały przyozdobione w żółto-białe flagi. Okna domów zostały przepięknie udekorowane. W oknach widniały m.in. rysunki wykonane przez uczniów szkoły, które przedstawiały portret Jana Pawła II. Dekoracje pojawiły się również na budynku i w oknach szkoły. Uroku oraz atmosfery zadumy nad postawą Wielkiego Polaka- Ojca Świętego, zwłaszcza wieczorem, dodawały zapalone świece ustawione przed szkołą przez uczniów, nauczycieli i mieszkańców miejscowości. Z inicjatywy Pani Dyrektor Urszuli Wędzichy w godzinach wieczornych przed bramami posesji mieszkańcy zapalili światełka.
Przygotowując się do tego ważnego dnia uczniowie rysowali podarunek dla Ojca Świętego z okazji Jego urodzin, wykonywali prace plastyczne prezentujące wizerunek Patrona i pisali wiersze o Janie Pawle II. Zwieńczeniem działań było wykonanie „Barki” w formie online przez nauczycieli i uczniów szkoły. Efekty wykonania można obejrzeć na stronie internetowej szkoły oraz na portalu Facebooku, https://www.facebook.com/Szkoła-Podstawowa-im-Jana-Pawła-II-w-Trzebieniu-113147763570581/. Wyjątkowy charakter tegorocznych obchodów stulecia urodzin Jana Pawła II nadaje także trwający stan epidemii. Zaplanowane na ten dzień uroczystości nie mogły się odbyć. Tym bardziej zachwyca postawa społeczności szkoły, która uczciła pamięć swojego Patrona, pomimo panującej epidemii. Jedność społeczności szkolnej i postawa nie tylko uczniów szkoły jest niezwykle budująca i może być wzorem dla innych.

Relacja SP Trzebień

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl