28 stycznia 2022, 00:40

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

NIEDŹWIEDŹ: Szkoła Podstawowa doczekała się sztandaru

Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu doczekała się wreszcie własnego sztandaru. Nastąpiło to 15 lat po przyjęciu przez placówkę imienia Kornela Makuszyńskiego. Przygotowania do uroczystości odbywającej się 1 października trwały od dwóch lat. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa dwukrotnie ją odkładano. Ku zadowoleniu uczniów, nauczycieli i rodziców za trzecim podejściem mogła dojść do skutku.
- Jesteśmy wszyscy bardzo szczęśliwi i dumni z tego, że mogło dzisiaj dojść do poświęcenia i przyjęcia przez społeczność szkolną sztandaru - mówi dyrektor Hanna Śniatała. - Cieszymy się z tego bardzo. Piętnaście lat temu przyjęliśmy imię Kornela Makuszyńskiego, a teraz sztandar. Jesteśmy wszyscy z tego bardzo dumni.
Patron pozostaje dla społeczności Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu inspiracją i drogowskazem.
- To co on pisał w swoich książkach jest mottem naszej pracy i fundamentem wartości pracy wychowawczej naszej szkoły. „Mądrym być to wielka sztuka, być dobrym – jeszcze większa” - to hasło, które jest cały czas ważne, cały czas nie traci na ważności.  - podkreśla H. Śniatała.
Na to jak wygląda sztandar bezpośredni wpływ mieli sami uczniowie. Szkoła zorganizowała konkurs, którego zwyciężczynią została ósmoklasistka Magdalena Turek.
- Uwielbiam książki Kornela Makuszyńskiego – wyznała. - Jestem uzdolniona plastycznie, więc stwierdziłam, że mogę spróbować. Udało się. Pomysł pojawił się szybko, a wykonanie trwało około półtorej godziny.
Uroczystość nadania sztandaru uświetniły: okolicznościowa msza święta, obecność znamienitych gości oraz program artystyczny na motywach twórczości Kornela Makuszyńskiego.
Fot. Facebook – Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl