7 grudnia 2023, 12:21

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

BRALIN: Taneczne doświadczenie z ARTwarium


Młodzież uczestnicząca w projekcie „Animatornia muzyczna - ART - MUSIC - DANCE” po raz kolejny dostała niecodzienną szansę rozwoju swoich tanecznych umiejętności pod okiem profesjonalnych tancerzy z Egurrola Dance Studio podczas wyjazdu szkoleniowego do Warszawy.

Poprzednie warsztaty w najbardziej znanym ośrodku tanecznym w Polsce miały miejsce w okresie ostatnich trzech latach. Grupa taneczna i młodzież skupiona wokół stowarzyszenia systematycznie dzięki zewnętrznym programom dofinansowania przedsięwzięć kulturalnych realizuje kolejne marzenia. Wyjazd edukacyjno - szkoleniowy miał miejsce między 20, a 22 czerwca. Stowarzyszenie od kwietnia br. realizuje kolejny cykl warsztatowy, gdzie co tydzień odbywają się zajęcia na Świetlicy „Tęcza” w Bralinie. Całe przedsięwzięcie jest realizowane dzięki współfinansowaniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez agencję taneczną znanego tancerza Agustina Egurroli. Agencja to grupa profesjonalistów, którzy z entuzjazmem i zaangażowaniem pracują na wspólny sukces i starają się sprostać oczekiwaniom uczestników. Agencja współpracuje z tancerzami uczestniczącymi w popularnych programach telewizyjnych ze znaną szerokiej publiczności grupą taneczną VOLT oraz wieloma profesjonalnymi tancerzami i artystami reprezentującymi różne style.


Przez trzy dni 20 uczestników zostało objętych nauką m.in. takich stylów tanecznych jak: hip - hop, jazz, new age oraz dancehall. W instruktarz zostało zaangażowanych pięciu trenerów, czołówka polskich tancerzy, uczestników i choreografów: Kasia Mieczkowska, Paweł Michno, Dominika Raczyńska, Artur Golec oraz Julita Chodkowska.

Na zajęciach nie było czasu na nudę. Instruktorzy nakręceni pozytywną energią sprawili, że młodzież świetnie się na nich bawiła a przy tym w dużym stopniu rozwinęła swoje umiejętności. Uczestnicy obdarzyli tancerzy pozytywnym nastawieniem przede wszystkim za ich ogromny entuzjazm i pasję. Jednocześnie uwierzyli, że nie ma rzeczy niemożliwych czy trudnych, wystarczy tylko chcieć. Zarówno najmłodsi jak i starsi uczestnicy odnaleźli na warsztatach coś ekscytującego.

Wyniki wspólnej pracy już można zauważyć, gdyż poszczególne osoby planują w niedalekiej przyszłości wziąć udział w różnorodnych konkursach tanecznych.

Pięciu instruktorów z którymi przeprowadzono zajęcia to pięć różnych osobowości, którym zawsze chce się więcej. Każda osoba na warsztatach była dla nich ogromnie ważna. Tancerze mieli bardzo indywidualne podejście do młodzieży. Wszyscy byli wymagającymi instruktorami. Swoje umiejętności chętnie przekazywali młodym uczestnikom i szybko nawiązywali z nimi bardzo dobry kontakt. Inspiracja instruktorów do tworzenia niezwykle ciekawych choreografii czerpana była ze współpracy z uczestnikami. Przy okazji tancerze ukazali niejednokrotnie inne, nietypowe brzmienie i dźwięki w muzyce. Podsumowując ich zajęcia to była idealna fuzja muzyki i tańca.

Oprócz zajęć tanecznych uczestnicy wzięli udział w spektaklu tanecznym Dreamscape teatru hip-hopowego z USA w centrum artystycznym Soho Factory.

Członkowie ARTwarium zapraszają do współpracy wszystkie młode osoby z regionu, które chcą spróbować swoich sił w tańcu, ale nie tylko, gdyż do jesieni trwać będą bezpłatne warsztaty dziennikarsko - medialne oraz muzyczne

Autor: redakcja@radiosud.pl