27 listopada 2021, 00:12

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

TRZCINICA: Gminny Konkurs „Dary jesieni a wyobraźnia dziecka”

9 listopada 2016r. w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Trzcinicy odbył się IV Gminny Konkurs Plastyczno-Techniczny pt. „Dary jesieni a wyobraźnia dziecka” pod hasłem „Postacie z darów jesieni”. W konkursie brało udział czternaścioro dzieci (po dwoje z każdej grupy przedszkolnej). Dzieci w obecności Komisji wykonywały postacie z wybranych przez siebie warzyw, owoców czy jesiennych darów lasu. Celem konkursu było: wychowanie estetyczne w duchu poszanowania przyrody, rozwijanie wyobraźni i poczucia estetyki, rozwijanie aktywności twórczej u dzieci, rozwijanie sprawności manualnej dłoni.
Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera, dobra zabawa, pomysłowość i praca, która często polegała na wzajemnej pomocy, a nie rywalizacji. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria 3-4-latki, II kategoria 5-6-latki.

Komisja w składzie: Ewa Hetmańczyk – wicedyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy, Natalia Wabnic – pracownik Urzędu Gminy w Trzcinicy i Piotr Czarnasiak – wicedyrektor Zespołu Szkół w Laskach, oceniła prace wykonane przez dzieci. Wręczenia nagród, w imieniu wójta Gminy Trzcinica, dokonała sekretarz Gminy Trzcinica pani Renata Ciemny.

W kategorii dzieci 3-4-letnie:
I miejsce - Wojciech Woźniak (Przedszkole w Laskach)
II miejsce – Zuzanna Cieślak (Przedszkole w Laskach)
III miejsce – Julia Kruber (Przedszkole w Trzcinicy)

W kategorii dzieci 5-6-letnie:
I miejsce - Martyna Laske (Przedszkole w Laskach)
II miejsce – Hubert Bryja (Przedszkole w Trzcinicy)
III miejsce – Julia Banaś (Przedszkole w Trzcinicy)

Źródło: UG Trzcinica

Autor: maciej.tettling@radiosud.pl