27 listopada 2021, 00:16

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

HANULIN: W Krainie Łagodności z zespołem "Cisza Jak Ta"

W piątkowy wieczór w kościele p.w Matki Boskiej Częstochowskiej w Hanulinie odbył się koncert zespołu "Cisza Jak Ta". Grupa pochodząca z Kołobrzegu zabrała publiczność we wspaniały świat poezji śpiewanej. Organizatorem koncertu był proboszcz parafii ks.Marek Nagler.

Zespół podczas prawie dwugodzinnego koncertu wykonał swoje największe przeboje. Muzyczna podróż odbywała się po szlakach poezji, muzyki i ludzkiej wrażliwości a artyści przedstawiali teksty znanych polskich poetów i oprawiali je w przepiękne melodie, które pozwoliły publiczności na chwilę refleksji i zadumy. Grupa wykonała też utwory napisane przez siebie. Wieczór przepełniony pięknymi tekstami, aranżacjami i barwnymi głosami wykonawców zachwycił publiczność zgromadzoną w kościele. Wokalista Michał Łangowski zachęcał wszystkich do włączenia się we wspólny śpiew. Publiczności nie trzeba było długo zachęcać. Po każdym utworze muzycy nagradzani zostali gromkimi brawami. Zespół zadbał o to aby koncert upłynął w miłej i wyjątkowej atmosferze. Artyści z Kołobrzegu w swojej dotychczasowej karierze wydali jedenaście płyt i zagrali na blisko dziewięciuset koncertach. Z okazji 15-lecia swojej pracy artystycznej podczas koncertu w Hanulinie otrzymali od organizatorów statuetkę. W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Kępno wręczyła ją sekretarz Urzędu Katarzyna Kołcio-Kraus. Po zakończeniu koncertu publiczność miała okazję zakupić płytę z autografami zespołu oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • muzykalna : W pędzie życia, w pogoni za mamoną w piątkowy wieczór zatrzymaliśmy się na chwilę... Choć piątek był zwyczajnym dniem, to jednak jakimś innym. Podobnie jak kościół w Hanulinie, gdzie wydarzyło się coś niezwykłego. Poetyckomuzyczna wędrówka po Krainie Łagodności, dotykając ludzkiej wrażliwości. Podobno mało kto słucha teraz poezji śpiewanej... A wychodzi na to, że ma się ona bardzo dobrze I to za sprawą zespołu Cisza jak ta. Reakcja publiczności mówiła wszys...

  23:20, 8 kwietnia 2018, | odpowiedz
 • ~parafianka : nareszcie kosciol w Hanulinie tetni zyciem dzieki nowemu proboszczowi ktoremu sie chce cos robic wczorajszy koncert poezji spiewanej byl balsamem dla duszy dlugo pozostanie w mej pamieci

  19:34, 8 kwietnia 2018, | odpowiedz
 • ~Gość : Bardzo udany koncert.Takie przedsięwzięcia z pewnością ożywiają atmosferę w kościele.Jest nadzieja,że instytucja ta nie będzie kojarzyć się tylko z mszami i starymi ludźmi.No i jest na pewno promocja Hanulina.

  13:14, 8 kwietnia 2018, | odpowiedz
 • ~fan : BYŁO PIĘKNIE

  00:17, 8 kwietnia 2018, | odpowiedz