30 maja 2020, 13:55

Teraz

15°

Rozrywka i oświata

A A A

WĘGLEWICE: W weekend kupisz ciasto na rzecz Wojtusia

Kolejny słodki kiermasz odbędzie się w niedzielę (24 maja) w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Węglewicach w gminie Galewice.

Sprzedaż ciasta jest zaplanowana na niedzielę od godz. 8.00 do 15.00. Przedsprzedaż dla osób, które nie mogą tego uczynić w niedzielę, ruszy w sobotę po godz. 15.00. – Bardzo się cieszę, że powstała kolejna inicjatywa związana z ciastem na rzecz małego Wojtusia – mówi sołtys ze Spóla, Andrzej Łacina. – To wydarzenie odbywa się z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Będzie można kupić przepyszne ciasto, które upieką panie z Węglewic, Spóla oraz okolic. Akcję zainicjowałem wspólnie z panią Beatą Wysotą i Joanną Okoń.

- Zależy nam na zebraniu kolejnych pieniędzy na rzecz leczenia Wojtusia – dodaje Joanna Okoń. – Dużo osób już się zgłosiło, mamy ponad 40 chętnych. Po cichu liczymy, że ta akcja pozwoli zgromadzić kolejną pokaźną kwotę. My zaczynamy kroić ciasto od godz. 15.00 w sobotę i wówczas już zapraszamy wszystkich z okolic na zakupy. Główna akcja jest w niedzielę od 8.00 do 15.00. Jeśli ktoś ma ochotę to w sobotę może do nas dowieźć swoje ciasto.

Akcję organizują również w sobotę mieszkańcy Kuźnicy Skakawskiej w gminie Wieruszów. Niebawem ukaże się osobny materiał w tej sprawie.

Autor: wieruszow@radiosud.pl