20 października 2020, 05:07

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

WIERUSZÓW: Powstaje escape room


W pomieszczeniach piwnicznych Wieruszowskiego Domu Kultury tymczasowo ma powstać escape room. Jego zaaranżowaniem zajmuje się młodzież.


- Liczymy na zaangażowanie młodzieży - przyznaje dyrektor WDK Małgorzata Skolankiewicz. - Jak to miejsce będzie wyglądać zależy tak naprawdę wyłącznie od wieruszowskiej młodzieży. Do grupy można dołączyć w każdej chwili. Jeżeli ktoś ma jakiś ciekawy pomysł to oczywiście może nam go przekazać. Z Fundacji BGK pozyskaliśmy 20 tys. zł w ramach projektu "Kody Enigmy". Escape room jest częścią większego projektu, który przedstawia nam postać Różyckiego. Pierwsze pomieszczenie będzie poświęcone właśnie jego osobie oraz II wojnie światowej. Planujemy też spotkanie z youtuberami, „Niebezpiecznikiem”, którzy wprowadzą nas w tajniki kodowania współczesnego. Przyjedzie grupa z Poznania, która zajmuje się zbieraniem artefaktów związanych z Różyckim oraz kodach enigmy.


Pomysłów na adaptację piwnicy jest wiele. - Na pewno pojawi się szyfrowanie, chcemy wdrożyć alfabet morsa, może będzie jakaś zapadnia, jakiś wybuch - zapowiada Jakub Musiał. - Zależy nam na bardzo dobrej zabawie i przede wszystkim bezpiecznej zabawie. Myślę, że to będzie coś, czego w Wieruszowie jeszcze do tej pory nie było.


Escape room ma być przygotowany profesjonalnie i z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę najnowsze wytyczne po jednej z tragedii w Polsce. - Będą kamery, monitory - dodał Musiał. - Myślę, że zadbamy o to aby wszystko było w porządku i aby było bezpiecznie. Klimatu nie chcemy jeszcze zdradzać do końca. Momentami ma być strasznie, ale z głową.


Escape room prawdopodobnie będzie gotowy na przełomie października i listopada. WDK czeka na młodzież, która dołączy do projektu. Czeka was niezapomniana przygoda i nowe doświadczenie.


Autor: wieruszow@radiosud.pl