10 grudnia 2022, 07:50

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

WIERUSZÓW: Spadkobierczyni rodu Guccich odwiedziła Liceum w Wieruszowie

Patrizia Gucci - spadkobierczyni rodu Guccich, która przebywa w Wieruszowie na zaproszenie właścicieli firmy AGRECOL oraz MADONIS - spotkała się z przedstawicielami młodzieży Liceum w ramach współpracy Liceum z firmą MADONIS.

Patrizia Gucci to prawnuczka Guccio Gucci (założyciela Domu Mody Gucci), wnuczka Aldo Gucci, córka Paolo Gucci. To przedstawicielka czwartego pokolenia słynnej florenckiej rodziny prowadzącej znany dom mody. Rozpoczęła swoją karierę w latach osiemdziesiątych XX wieku, zajmując się międzynarodowymi public relations marki Gucci, a następnie działała jako projektantka. W 1992 roku rozpoczęła swoją własną działalność jako niezależna projektantka mody, dekoratorka wnętrz, malarka.

Spotkanie z sukcesorką rodu Guccich odbyło się w szkolnej bibliotece. Miejsce spotkania zostało wybrane nieprzypadkowo. Pani Patrizia Gucci jest również pisarką, autorką m.in. książek „Gucci. Prawdziwa historia dynastii sukcesu", „Singielka sama, ale nie samotna”, „Gucci. W imię mojego ojca”.

Niezwykłego Gościa powitała pani dyrektor Magdalena Stachulec słowami : „I’m very happy to have Ms Gucci at school today. This is a great event for us.” Podczas ciekawej rozmowy, prowadzącej w języku angielskim, młodzież Liceum mogła poznać malarskie zainteresowania pani Patrizi, a przenosząc się do pisarskiego warsztatu autorki, uczniowie dowiedzieli się, co stanowiło główną inspirację do napisania ostatniej książki. Dalsza część rozmowy dotyczyła świata mody i projektów Gościa.

Uczestnicy spotkania mieli wyjątkową okazję otrzymać autograf od znanej autorki, a księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o książkę Patrizi Gucci pt.: "Gucci. Prawdziwa historia dynastii sukcesu" z dedykacją dla szkoły. Książka ze specjalnym autografem zostanie przekazana na aukcję charytatywną dla Sary Rachlak..

To wyjątkowe spotkanie w języku angielskim jest jedną z zaplanowanych w tym roku szkolnym form współpracy z firmą MADONIS - oferta warsztatów chemicznych i laboratoryjnych została poszerzona o warsztaty i spotkania w języku angielskim i niemieckim.

Bardzo dziękujemy p. Jakubowi Prymasowi – absolwentowi naszego Liceum- za pomoc w organizacji wydarzenia.

/LO/

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl