11 sierpnia 2020, 03:20

Teraz

19°

Rozrywka i oświata

A A A

TRZCINICA: Zakończenie roku szkolnego

26 czerwca zakończył się rok szkolny. Uroczystości związane z podsumowaniem czasu nauki w Gminie Trzcinica wyglądały zupełnie inaczej niz zawsze. Wręczenie świadectw odbywało się w reżimie sanitarnym.                                                                               
        
W uroczystości zakończenia roku w Zespole Szkół w Laskach i Zespole Szkół w Trzcinicy obecny był Grzegorz Hadzik Wójt Gminy Trzcinica, który podziękował wszystkim za rok pracy i działalności. Podkreślił także, że nie był to łatwy czas zarówno dla społeczności szkolnej jak i dla rodziców. Pogratulował osiągnięć i sukcesów oraz życzył powodzenia na kolejnym etapie edukacji.
Rok szkolny 2019/2020 zakończyło w obu Zespołach Szkół 421 uczniów, 158 w szkole w Laskach, a 263 w Trzcinicy. Najwyższą średnia 5,67 w  ZS Laski uzyskała Martyna Namyślak uczennica klasy VIa. W ZS Trzcinica najlepszym efektami całorocznej pracy, czyli średnią 5,92 może się pochwalić Nikola Nowak uczennica klasy VIa. W klasach IV-VIII w ZS w Laskach za bardzo dobre i wzorowe wyniki w nauce uhonorowanych zostało 43 uczniów. Natomiast w ZS w Trzcinicy 51 uczniów. W trakcie uroczystości w Zespole Szkół w Laskach pożegnano odchodzącą na emeryturę Bożenę Jokiel oraz wicedyrektora Piotra Czarnasiaka.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl