16 stycznia 2021, 07:40

Teraz

-5°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Zapowiedzi weekendowe

SOBOTA-15.08

Uroczystości odpustowe odbędą się w Diecezjalnym Sanktuarium świętego Rocha w Mikstacie.O godz. 18.00 odprawiona zostanie msza Święta - Kościół świętej Trójcy -Przekazanie Relikwii I stopnia świętego Jana Pawła II przez J.E. Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego -Metropolity Lwowskiego. Po mszy świętej procesja z najświętszym Sakramentem i relikwiami do Sanktuarium Świętego Rocha- całonocne czuwanie. o 24.00 pasterka koncelebrowana przez kapłanów pochodzących z Mikstatu.


NIEDZIELA-16.08

W zabytkowym Kościele na wieruszowskim Podzamczu odbędzie się modlitwa odpustowa ku czci Św. Rocha.Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny tradycyjnie zaprasza na 3 msze: o godz. 8.00 za zmarłych, o 9.30 z błogosławieństwem zwierząt oraz o 11.30 na sumę odpustową ku czci Św. Rocha, z prośbą o ustanie epidemii. Wspólna modlitwa będzie dotyczyć także pielgrzymów.

Uroczystości Odpustowe odbędą się w Diecezjalnym Sanktuarium  Świętego Rocha w Mikstacie. O godz. 9.00 nastąpi coroczne błogosławieństwo zwierząt, o 12.00 suma odpustowa, której przewodniczyć będzie J.E. Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak-Prymas Polski.O godz. 18.00 odprawiona zostanie msza święta z błogosławieństwem małych dzieci.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl