28 stycznia 2022, 01:35

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

MROCZEŃ: Zapraszają na kolejny Festiwal Smaku

W Zespole Szkół Podstawowych w Mroczeniu już po raz VI odbędzie się Lokalny Festiwal Smaku.To impreza, która już na stałe zagościła w kalendarzu szkolnych wydarzeń.

Lokalny Festiwal Smaku organizowany jest w ramach porozumienia o współpracy jakie Szkoła podpisała z miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich. Jak każde tego typu wydarzenie również to wymaga sporego zaangażowania uczniów jak i Gospodyń.

Festiwal miał sie odbyć dwa lata temu, niestety przerwała nam pandemia.Głównym założeniem wydarzenia jest romowanie wśród młodzieży wiedzy i umiejętności kulinarnych, przygotowanie się do późniejszego życia w rodzinie, umięjętności gotowania a także rozwijania zainteresowań kulinarnych. Co roku podejmujemy różne tematy kulinarne - powiedziała koordynatorka a zarazem prowadząca szkolne koło kulinarne Agnieszka Sitek.

Tegoroczny festiwal Samku odbędzie się pod hasłem "Kuchnie świata". Udział w nim weźmie kilka grup uczniów, którzy pod okiem opiekunek z KGW przygotują menu.Wśród kuchni, które gościć będą w tym roku na Festiwalu zajdzie się kuchnia włoska, turecka, meksykańska, amerykańska i azjatycka. Potrawy oceniać będzie specjalne jury. Po ogłoszeniu werdyktu i wręczeniu dyplomów, każdy przybyły na Festiwal gość będzie mógł wziąć udział w degustacji przygotowanych potraw. Lokalny Festiwal Smaku odbędzie się w najbliższą sobotę o godz.14.00 w sali OSP w Mroczeniu. Już dziś organizatorzy zapraszają do udziału w tej wyjątkowej imprezie.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl