30 maja 2020, 19:45

Teraz

14°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Akademia Reissa w finale krajowym

Reprezentacja rocznika 2010 złożona z chłopców z Wieruszowa oraz Kępna okazała się najlepsza w finałach miejskich Deichmann Minimistrzostwa 2019 i w nagrodę pojedzie na trzydniowy Finał Finałów do Wałbrzycha.

Nasza drużyna, występująca w barwach reprezentacji Francji, najpierw zwyciężyła w rozgrywkach ligowych i do fazy play-off przystępowała jako drużyna rozstawiona. Swoje zmagania rozpoczęliśmy od ćwierćfinału w którym pewnie pokonaliśmy reprezentację Włoch. Następnie w meczu półfinałowym pokonaliśmy 5:0 Hiszpanię. W finale miejskim w Kępnie pokonaliśmy reprezentację Chorwacji (Marcinki Kępno) 4:3 i zameldowaliśmy się na finałach ogólnopolskich w Wałbrzychu.

Wyjazd na ten turniej to ogromna nagroda dla chłopców oraz trenera, którzy wkładają ogrom pracy w swój własny rozwój. Głównym celem naszego wyjazdu będzie oczywiście wspólna integracja, radość i zabawa z gry w piłkę oraz wspomnienia, które te dzieci zapamiętają z pewnością na długie lata swojego życia. Warto zaznaczyć także, że nasza drużyna w całym turnieju strzeliła ponad 100 bramek i straciła zaledwie 11 w 17 meczach ! Najlepszym strzelcem całej imprezy okazał się zawodnik naszej Akademii Mateusz Michalski. Nie tylko nasza drużyna pojedzie na finały do Wałbrzycha, będą tam również nasi koledzy z Poznania. Wszystko to wskazuję na to, że metodologia, na jakiej bazują nasze drużyny jest słuszna, a nasza Akademia jest obecnie największą i jedną z najsilniejszych w Polsce.  

Autor: wieruszow@radiosud.pl