7 lutego 2023, 09:56

Teraz

-6°

Sport

A A A

BADMINTON: Rozegrano Turnieje Badmintonowe

Miniony weekend w gminie Baranów upłynął pod znakiem badmintona. W sobotę i niedzielę w Baranowie rozegrano dwa turnieje. W sumie udział w nich wzięło 160 osób.W sobotę rywalizowały osoby starsze w ogólnopolskim Turnieju Seniorów, w niedzielę odbył się Turniej Rodzinny propagujący sport i zdrowy styl życia.


Całe dwie imprezy to prawie 160 zawodników, którzy bawią się badmintonem. W naszym Klubie już od kilku lat próbujemy wdrożyć cykliczna naukę i zabawę w badmintonie, co się udało dzięki również wsparciu Urzędu Gminy. Na profesjonalnych matach zakupionych przez urząd  możemy rywalizować i promować  sport. Dużo zabawy, uśmiechu no i zdrowej rywalizacji. No i chyba o to chodziło. Myślę, że takie akcje będziemy robić częściej. Nasze dzieci, których mamy już w Klubie prawie 50, z małej miejscowości pokazują, że jeżeli ktoś chce to może się zarazić pasją każdego sportu. Wystarczy po prostu chcieć. Zachęcamy do przyjścia do Klubu, zapewne każdy znajdzie coś fajnego i będzie mógł mieć super przygodę ze sportem – powiedział trener Mirek Marek.


Organizatorem turniejów był Klub Badmintonowy UKS Tornado, Akademia olimpijska. Wydarzenie jak zawsze wspierał Urząd Gminy w Baranowie. Zwycięzcy turniejów otrzymali medale. 

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl