30 kwietnia 2024, 01:39

17°

BIEGI: Czastarska Piątka

Na sportowo rozpoczęły się Dni Czastar. Organizatorzy, jak od kilku lat stało się już tradycją, przygotowali biegi dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Największą popularnością cieszył się bieg OPEN, czyli czwarta "Czastarska Piątka". Do rywalizacji w dość ciężkich warunkach pogodowych stanęło 115 zawodników z różnych zakątków Polski. Jako pierwszy linię mety przekroczył Norbert Piekieczny z Klonu. Zajęło mu to zaledwie 15 minut i 46 sekund. Minutę później kończył Jarosław Grabowski z Lutrowskiego, zaś trzeci był Wiesław Pyra z Praszki.

Wśród biegaczy z powiatu wieruszowskiego najszybszy był Adam Walacik z Kuźnicy Skakawskiej. Osiągając czas 18 minut i 31 sekund wywalczył 9 miejsce. Kilka oczek dalej, na 13 miejscu, był Adam Dąbek z Pieczysk a 25 Piotr Rudnik z Wieruszowa.

Na 5-kilometrowym dystansie najszybszą kobietą okazała się Danuta Piskorowska z Wrocławia (21:08), druga była Magdalena Włodarczyk z Okalewa a trzecia Kinga Gierak z Kępna.

Organizatorzy przewidzieli również uhonorowanie zawodników z gminy Czastary. W tej konkurencji zwyciężył Zdzisław Łytkowski (22 miejsce), kolejny był Bartosz Rybiałek (27 miejsce) oraz Michał Bieda (34 miejsce).

Wszyscy uczestnicy "Czastarskiej Piątki" otrzymali pamiątkowe medale. Były również przygotowane specjalnie na tę okazję koszulki techniczne a dla najlepszych puchary.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl