16°

Sport

A A A

BIEGI: V Uliczny Bieg św. Marcina

Ukrainiec Dmytro Musiiatchenko wygrał V Bieg Uliczny św. Marcina w Kępnie. Był to zarazem „Bieg Stulecia” z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Od ponad roku trwały przygotowania do tego wydarzenia. Ówczesny dyrektor KOSiR Marek Kłoczaniuk ogłosił, że Kępno będzie jednym ze 100 miast w Polsce, które uświetnią w ten sposób jubileusz odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zawodnicy biegli głównie ulicami miasta i dlatego mogli liczyć na sporą widownie.

Dmytro Musiiatchenko z Leszna pokonał dystans 10 km w 00.32:35,45 i wyprzedził Jacka Sobasa z Kędzierzyna Koźle oraz Martina Sobotę z Chrościc. Najlepszy z powiatu kępińskiego był ponownie Damian Dyduch z KS Gepard Kępno, który zajął piąte miejsce. Dziewiąty był Sławomir Urbański z Łęki Opatowskiej a jedenasty Dominik Wylęga z Łęki Mroczeńskiej. Wśród kobiet najlepsza okazała się Ukrainka Iryna Masnyk (Tarnopol), druga linię mety minęła Karolina Obstój (Kiełczów), a trzecia Sylwia Pietroczuk z Nysy. Na 100 pozycji bieg ukończył Grzegorz Bystry z KS Leniwiec Kępno.