17 września 2019, 10:38

Teraz

15°

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Cztery Złote Medale


11.05.2019 r. w Łowiczu, odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Żaków i Żaczek w tenisie stołowym. Bardzo dobry występ w tych mistrzostwach odnotowali młodzi tenisiści, Natalia Rabiega i Jagoda Karkoszka, zawodniczki Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Prosna” w Wieruszowie. Natalia Rabiega, w grze pojedynczej żaczek, pokonała wszystkie zawodniczki i zajęła pierwsze miejsce, zdobywając złoty medal i tytuł mistrzyni województwa łódzkiego. Ta sama zawodniczka, w grze podwójnej żaczek, również zajęła pierwsze miejsce, zdobywając drugi złoty medal. Druga zawodniczka, Jagoda Karkoszka, w grze podwójnej żaczek, zajęła trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal, a w grze pojedynczej zajęła piąte miejsce. W turnieju wystartował także Kuba Karkoszka, który zajął 21 miejsce w grze pojedynczej żaków.

Natalia Rabiega, jako mistrzyni województwa łódzkiego, będzie reprezentować Wieruszów i woj. łódzkie na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żaczek i Żaków w Tenisie Stołowym, które odbędą się w Krakowie, w dniach 7 – 9 czerwca 2019r.

W następnym dniu, w niedzielę 12.05 2019 r., w Kielcach, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w tenisie stołowym. W tych mistrzostwach udział wzięły także zawodniczki GUKS „Prosna” Wieruszów: Julia Skwarek i Natalia Rabiega zajmując miejsca:


Julia Skwarek w grze pojedynczej, pierwsze miejsce i złoty medal.
Natalia Rabiega w grze pojedynczej, czwarte miejsce.
Julia Skwarek i Natalia Rabiega w grze podwójnej, pokonując wszystkie rywalki zajęły pierwsze miejsce, zdobywając złoty medal


Zadanie współfinansowane przez Gminę Wieruszów.


Podziękowania za pomoc i wsparcie podczas zawodów dla:
PHU WĘDLINKA 
STAGRA TRANS
BRATTEX 
AUTO-PARTNER  


Autor: patryk.hodera@radiosud.pl