19 października 2019, 11:11

Teraz

13°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Dawid Nowacki został trenerem Prosny Wieruszów

Dawid Nowacki został dzisiaj trenerem Prosny Wieruszów. Zastąpił na tym stanowisku Mariusza Marka, który pożegnał się z zespołem po wywalczeniu awansu do sieradzkiej klasy okręgowej. 

- Prowadziliśmy rozmowy z trzema trenerami, ale wizja prowadzenia zespołu przez Dawida Nowackiego była najbliżej naszemu klubowi. Szybko doszliśmy do porozumienia - powiedział Radiu SUD prezes Mariusz Bartodziejski.

Dawid Nowacki ostatnio pracował w OKS Olesno. Jako piłkarz najdłużej związany był z MKS Kluczbork, ale grał także między innymi w Lignomacie Jankowy i Gal Gazie Galewice. - Nie znam drużyny, a nawet tej ligi okręgowej, ale po rozmowach z prezesami Prosny, szybko doszliśmy do porozumienia. W każdej drużynie łapałem dobry kontakt z zawodnikami i dawaliśmy radę i jestem przekonany, że tutaj też tak będzie – powiedział trener Nowacki.

Rozmowa z nowym trenerem Prosny oraz prezesem klubu w środę na antenie Radia SUD.

Prosna przygotowania rozpoczyna 11 lipca, a już 20 lipca zagra sparing z GKS Grębanin. Tydzień później formę sprawdzi w starciu z Orłem Mroczeń. 3 sierpnia zmierzy się z LZS Brąszewice, a sparingiem z Zefką Kobyla Góra 10 sierpnia zakończy etap przygotowań do sezonu w okręgówce.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl