27 kwietnia 2024, 02:27

KARATE: Zawodnicy Klubu Karate Kaminari z medalami na Mistrzostwach Polski

12-13 listopada w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Karate. udział w nich wziął również Klub Karate Kaminari. Z tych mistrzostw klub wrócił ze złotym i srebrnym medalem.Bezkonkurencyjnym mistrzem Polski w kumite ind. Juniorów +76kg został Cyprian Jarczak. Zuzanna Kulawik zdobyła natomiast tytuł wicemistrzyni Polski w kumite ind. Kadetek -47kg. Warto dodać że Zuzia w finale zmierzyła się z aktualną mistrzynią Europy i wicemistrzynią Świata. Wynik na korzyść przeciwniczki zmienił się dopiero w ostatnich 5 sekundach walki.Bardzo dobre 5 miejsce zajęła Natalia Chlewicka w konkurencji kumite ind. Kadetek +61kg, wykonując na prawdę dobrą pracę.Dzielnie walczyła również Justyna Wyrwas, której tym razem nie udało się wywalczyć punktowanego miejsca.Projekt dofinansowany został z budżetu gminy Perzów.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl