7 sierpnia 2020, 14:23

Teraz

27°

Sport

A A A

BIEGI: Kępnianie wbiegali na Sky Tower

Podczas Sky Tower Run 2017 biegacze mieli do pokonania 1142 schody i 49 pięter. Nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu, który wyniósł 4 minut i 52 sekundy. Najlepszy, podobnie jak w ubiegłym roku, okazał się Piotr Łobodziński. Osiągnął on czas 4 min. 55 sek. Spośród kobiet najszybsza była Anna Ficner (6:24).

W najsłynniejszym biegu po schodach w Polsce udział wzięło kilku mieszkańców powiatu kępińskiego. Między innymi na starcie stanęli: Ewelina Stasik Makowska, Edyta Gugała, Dawid Mielczarek oraz Radosław Błasek, który okazał się najszybszy z tego grona. Na wbiegnięcie na Sky Tower we Wrocławiu potrzebował 07.50 sek. Był to 109 wynik w Polsce. - To był bardzo ciężki bieg. Na początku to jest może bieg, a później to już się zaczyna wspinaczka po schodach. Z każdym kolejnym piętrem to już jest walka ze swoimi słabościami - mówi Radiu SUD Radosław Błasek, który przyznał, że tej rywalizacji nie da się porównać z żadnymi biegami ulicznymi. - To jest zupełnie coś innego. Bieg uliczny to jest relaks i zabawa w porównaniu do tego, co tam się dzieje na schodach - dodaje.

Na starcie zawodnicy wypuszczani są co 20 sek. Wszystkim mierzone są czasy. To one decydują o klasyfikacji. - Rywalizacji z zawodnikami nie ma. Wyprzedzić można w trakcie biegu jednego lub dwóch biegaczy, a tak to praktycznie biegnie się samemu w pustej klatce schodowej - przyznaje Błasek, który na mecie zarzekał się, że nigdy więcej tego nie zrobi, ale kiedy już emocje i zmęczenie opadło, to stwierdził, że za rok wystartuje, aby poprawić ten wynik.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Krisucha : 07.50 sek hmm ,chyba powinno byc 07.50 min.

    15:54, 22 maja 2017, | odpowiedz