8 maja 2024, 03:12

KOLARSTWO MTB: Maja Drelak wróciła na trasy

Po przerwie świątecznej zawodnicy UKS Sport Bralin powrócili na trasy zawodów MTB.

W sobotę kolarze zaprezentowali się na Maratonie MTB o Puchar Burmistrza Polkowic oraz na Maratonie MTB Orła Bielika w Spóle. W Polkowicach na uwagę zasługuje powrót do ścigania najbardziej utytułowanej zawodniczki bralińskiego klubu Mai Drelak, która w wyścigu na dystansie 36 km zajęła 1 miejsce wśród kobiet. Tym samym osiągnięciem może pochwalić się Milena Drelak, która była bezkonkurencyjną kobietą na dystansie 56 km. Na tym samym dystansie Michał Głowik otarł się o podium plasując się jedyne 28 sekund za trzecim zawodnikiem w kategorii 16-29 lat. W całym wyścigu był 9. W Polkowicach pierwszy start w sezonie zaliczył jeżdżący trener, Dariusz Drelak. W kategorii 40-49lat na dystansie 36 km zajął 2 miejsce, a w całym wyścigu zajął 8 miejsce w stawce 113 zawodników.
W tym samym czasie kolejni zawodnicy UKS-u wystartowali w Maratonie MTB Orła Bielika w Spóle. Rafał Noculak na dystansie 25 km w kategorii Żak zajął 3 miejsce, a Julita Mendel na tym samym dystansie zajęła w kategorii K1 zajęła 1 miejsce.
W niedzielę, kolarze z Bralina zdobywali Górę Św.Anny na Bikemaratonie w Zdzieszowicach. Najmłodszy reprezentant Rafał Noculak, nie dał najmniejszych szans zarówno w kategorii 11-12 lat jak i pozostałym 89 uczestnikom wyścigu na dystansie Fun, liczącym 17 km. Na dystansie Classic mierzącym 25 km, Julita Mendel w kategorii juniorek zajęła 4 miejsce plasując w doborowym towarzystwie na tzw.szerokim podium. Na tym samym dystansie kategorię młodzika zdecydowanie wygrał Beniamin Dąbrowski, w całym wyścigu zajmując 27 miejsce w stawce 520 zawodników. Niestety z rowerem w rękach na metę wyścigu dotarł junior Michał Głowik. Międzyczas na 9 km wskazywał 5 miejsce w kategorii i 13 w open. Jednak defekt koła nie pozwolił Michałowi na kontynuowanie ścigania i do mety doszedł na 16 miejscu w kategorii. Defekt ten zepchnął też drużynę młodzieżową z podium, która ostatecznie zajęła 5 miejsce. Swój debiut zaliczyli Michał Biziak startując w kategorii M3 oraz Piotr Szczepaniak w kategorii M4, którzy na mecie uplasowali sie kolejno na 37 i 51 miejscu w swoich kategoriach.
Już 1 mają kolarze UKS Sport Bralin wystartują w II edycji Pucharu Polski w Żukowie koło Gdańska.