8 maja 2024, 10:02

10°

KOLARSTWO MTB: Tomek Czapczyński mistrzem województwa

Pracowity, lecz pechowy, był miniony weekend dla kolarzy z UKS Sport Bralin.

W minioną sobotę Michał Głowik wystartował w wyścigu MTB w Jaworznie i zajął świetne 3 miejsce. W niedzielę, większa część ekipy wzięła udział w kolejnej edycji Pucharu Polski w kolarstwie górskim w Pcimiu. Pogoda nie dopisała i zapowiadająca się bardzo ciekawie trasa zmieniła się w błotnistą masakrę. Jako pierwsi na starcie stanęli juniorzy młodsi, a wśród nich Michał Głowik i Karol Bednarek zajmując kolejno 19 i 27 miejsca. Kolejne do rywalizacji przystąpiły juniorki młodsze. Najlepiej spisała się Milena Drelak zajmując 5 miejsce. Weronika Przewdzięk była 10, a Julita Mendel 17. Na końcu na stracie stanął junior, Karol Przewdzięk i wywalczył 9 pozycję. Z kolei Maja Drelak i Tomasz Czapczyński wybrali się na Mistrzostwa Województwa Łódzkiego MTB w Brzezinach. Tomek został Mistrzem Województwa Łódzkiego. Nie wziął jednak nawet udziału w dekoracji z uwagi na wypadek koleżanki z drużyny Mai Drelak.
- Dowiedziałem się na ostatnim odcinku mojej trasy, przed samą metą, że Maja miała groźny wypadek. Od razu po ukończeniu wyścigu pojechałem do szpitala, nawet nie byłem na dekoracji zwycięzców. Trasa była kiepska ponieważ było sporo błota i dużo gałęzi, które uderzały zawodników w twarz, także wrażenia z wyścigu raczej słabe - powiedział nam Tomek Czapczyński.
Maja jadąc na trzeciej pozycji zaliczyła groźnie wyglądający upadek w wyniku którego złamała obojczyk. Zawodniczka UKS Sport Bralin ma przejść operację złożenia pękniętej kości w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim.