27 kwietnia 2024, 14:25

16°

KOLARSTWO MTB: Udane zawody w Jeleniej Górze

W miniony weekend kolarze UKS Sport Bralin, wystartowali w dwóch największych polskich imprezach w kolarstwie górskim. Na starcie wyścigu pojawiła się także Maja Drelak, dla której zawody w Jeleniej Górze były pierwszym sprawdzianem, od czasu złamania barku pod koniec czerwca.

22 września odbył się najwyżej klasyfikowany polski wyścig XC - Jelenia Góra Trophy Maja Race , a dzień później jedyny polski maraton MTB w kalsie UCI Marathon Series - czyli kolejna edycja Bike Maratonu.
W pierwszy dzień weekendowego ścigania w Jeleniej Górze Milena Drelak i Karol Bednarek wzięli udział w przedostatniej edycji Pucharu Polski XCO zdobywając kolejno 4 i 17 miejsce w międzynarodowej stawce.
Z kolei w niedzielę większa już grupa bralińskich kolarzy wystartowała w kolejnej edycji Biekemaratonu. Świetnie na dystansie MINI w swojej kategorii spisała się - wracająca po poważnej kontuzji - Maja Drelak, która zajęła 4 miejsce.
- Z ręką nie miałam problemów w ogóle. Większy kłopot był z kondycją. Zaczęłam trenować już pod koniec leczenia, ale to o wiele mniej w porównaniu z tym ile wcześniej trenowałam, dlatego organizm na początku wyścigu stawiał spory opór - powiedziała nam Maja.
Na tym samym dystansie Milena Drelak, także była 4, Julita Mendel uplasowała się na 6 miejscu, Michał Głowik i Karol Bednarek zajęli kolejno 2 i 3 miejsce, Tomasz Czapczyński wjechał na metę 9, a Dariusz Drelak po bolesnym upadku ukończył wyścig kontrolnie. Natomiast na dystansie MEGA Kacper Łukianowski zajął w swojej kategorii 5 miejsce.
Już w ten weekend zawodnicy UKS Sport Bralin wystartują w Finale Pucharu Polski MTB XCO w Boguszowie Gorcach.