4 marca 2021, 01:49

Teraz

Sport

A A A

KARATE: Konsultacje kadry narodowej

W sobotę w Kępnie odbyły się zamknięte konsultacje kadry narodowej Polskiej Unii Karate.

Drużyny pod okiem trenerów reprezentacji Polski przygotowują się do nadchodzących Mistrzostw Europy U21, kadetów i juniorów które odbędą się w Finlandii oraz Mistrzostw Europy Karate WKF seniorów w Chorwacji. - Trenują u nas drużyny do zbliżających się mistrzostw, o ile sytuacja pozwoli na ich organizacje - powiedziała Radiu SUD Magdalena Górecka z AS Chikara Kępno, która jest również w sztabie reprezentacji Polski.

Karatecy na macie spędzili kilka godzin. - Pierwszy raz spotykamy się w tym roku. Ostatnio nie było takich możliwości. Kadra Polskiej Unii Karate przygotowuje się do trzech dużych imprez, które odbędą się w 2021 r - mówi Marek Chwiralski, trener koordynator kadry narodowej.

Powołanie na konsultacje otrzymał także zawodnik Akademii Chikara Kępno. - Bohdan Nedilko jest w gronie najlepszych zawodników, więc bardzo się cieszę, że jako gospodarze, mamy swojego reprezentanta - mówiła trener Górecka. To może być wyjątkowy rok startów dla Bohdana Nedilko. - Wszystko jest przed nim, być może wystąpi na Mistrzostwach Europy - mówił trener Chwiralski.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl