14 lipca 2024, 05:45

Teraz

17°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Marek Wojtasiak trenerem Orła

Marek Wojtasiak został trenerem Orła Mroczeń. Zastąpił na tym stanowisku Dariusza Szczepaniaka. To już czwarty trener w tym klubie, w ciągu dwóch lat.

Wojtasiak w poprzednim sezonie prowadził Centrę Ostrów Wlkp. którą nie udało się utrzymać w szeregach III-ligowców. Zarząd Centry, po pięciu latach pracy w tym klubie, nie przedłużył umowy ze szkoleniowcem. Momentalnie pojawiła się propozycja pracy z Orła Mroczeń, bowiem dotychczasowy szkoleniowiec tej drużyny Dariusz Szczepaniak wysyłał jasne sygnały, że raczej wyklucza możliwość dalszej pracy w tym klubie. - Wcześniej zgłaszałem, że moje obowiązki związane z Akademią Piłkarską są duże. Tym bardziej teraz, gdy jeden z trenerów wyjechał za granicę. W trakcie sezonu już łączyłem te obowiązki. Nie ukrywam, że było bardzo ciężko - powiedział Dariusz Szczepaniak, który nie zamierza podejmować pracy z seniorami w innym klubie.
- W Orle Mroczeń spędziłem kilka lat. Pojawiła się propozycja ponownej pracy w tym klubie i postanowiłem ją przyjąć - powiedział Radiu SUD Marek Wojtasiak, który nie ukrywa, że do Orła przychodzi pracować z dużym sentymentem. - To już jest inna drużyna, od tej którą przed laty prowadziłem. Jednak w tym klubie pracowało mi się bardzo dobrze - podkreśla. Trener Wojtasiak nie uważa, że przeprowadzka z III ligi do okręgówki, to spadek w zawodowej karierze. - W regionie mamy tylko dwie drużyny na szczeblu III ligi i w poszukiwaniu pracy trzeba byłoby wyjechać gdzieś dalej w Polskę. Działacze Orła Mroczeń zgłosili się jako pierwsi z propozycją pracy i ją przyjąłem - dodał Wojtasiak. Nowy szkoleniowiec jasno określa cele dla drużyny. -Skoro wszystkie drużyny startują z jednego pułapu, to walczą o najwyższe cele. My także będziemy walczyć o czołowe miejsca. Trzeba jednak poczekać na to jaki zespół uda nam się zbudować w Mroczeniu. Na chwilę obecną zawodnicy nie określili jeszcze czy zostają w drużynie- przyznał trener Wojtasiak.

Orzeł rozpocznie przygotowania do rozgrywek kaliskiej okręgówki 5 lipca. Drużyna zagra sparingi z GKS Grębanin (16.07), Gal Gaz Galewice (20.07), Strażakiem Słupia (23.07), Victorią Laski (30.07) i Startem Namysłów (6.08).

Autor: redakcja@radiosud.pl