26 kwietnia 2024, 21:11

TENIS STOŁOWY: Nasi w czołówce turnieju w Praszce

11 listopada w Hali Sportowej Kotwica w Praszce odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości. W 8 godzinnym turnieju, obywającym się na 12 stołach wystartowało 85 zawodników, którzy rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych oraz kategorii OPEN. Znakomicie spisali się tenisiści stołowi naszego regionu. W kategorii do 40 lat najlepszy okazał się zawodnik UKS Piast Ostrzeszów Bartosz Lewek z Myjomic, który wygrał w finale z kolegą klubowym Jarosławem Krzywaźnią. Znakomite 4 miejsce po zwycięskich bojach z 4-ligowcami wywalczył Dariusz Grabowski (UKS Prosna Grabów) z Kępna. W najliczniej obsadzonej kategorii 41-60 lat również na 4 pozycji uplasował się Jan Kasendra z Kępna. W meczu o wejście do czwórki po zaciętej walce pokonał 3:2 Mirosława Wydmucha z Krzepic (zwycięzcę m.in. Grand Prix Gorzowa Śląskiego). W najstarszej kategorii 7 był Władysław Kącki ze Słupi pod Kępnem. Na potwierdzenie swojej wysokiej formy Jan Kasendra pokonał w turnieju open jeszcze raz Mirosława Wydmucha z Krzepic tym razem 3:1, następnie drugiego w kategorii do 40 lat Jarosława Krzywaźnię z UKS Piast Ostrzeszów 3:0 oraz byłego II-ligowca Damiana Skibiora z Łasku 3:0. Przegrał tylko z dwoma zawodnikami III ligi, późniejszym zwycięzcą, najlepszym juniorem Opolszczyzny- 17-letnim Maciejem Malechą (KTS MOKSiR Zawadzkie) i rok starszym Tobiaszem Sobczykiem (GUKS Byczyna).

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl