8 maja 2024, 06:56

PIŁKA NOŻNA: Awans Orła Mroczeń w PP

Orzeł Mroczeń awansował do IV rundy rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski, pokonując Pogoń Trębaczów w serii rzutów karnych 5:4. Mecz w normalnym wymiarze czasowym zakończył się remisem 1:1.

Spotkanie III rundy nie wzbudziło wielkiego zainteresowania. Mimo, że zagrały ze sobą dwie lokalne drużyny z kaliskiej okręgówki, to mecz obserwowało zaledwie 46 kibiców. Piłkarze grali jednak z dużo większym zaangażowaniem. Stworzyli sobie kilka okazji bramkowych, ale wynik długo pozostawał sprawą otwartą. W 75 minucie Łukasz Gajewski wykorzystał duży błąd w ustawieniu obrony Orła i strzałem z 9 metrów wpakował piłkę do siatki. Przyjezdni ruszyli do odrabiania strat i narażali się na kontrataki, ale miejscowi nie mieli tego dnia dobrze nastawionych celowników. W 90 minucie Miłosz Jędrzejewski po wrzutce w pole karne, strzałem głową doprowadził do remisu.

Seria rzutów karnych przebiegała praktycznie w ciemnościach. Wykonawcy jedenastek długo nie dawali szans bramkarzom. Podobnie jak w poprzedniej rundzie, w pojedynku w Siemianicach, tak i teraz bramkarz Orła również wziął się za strzelanie, a że był skuteczny zarówno z jedenastego metra jak i na linii bramkowej, to wyłapał strzał Błażeja Ostrego i Orzeł awansował do kolejnej rundy. Dla Rafała Peksy był to już 5 obroniony karny w tym sezonie. Dzisiaj (środa) zostaną rozegrano pozostałe mecze III rundy PP.