26 kwietnia 2024, 23:10

PIŁKA NOŻNA: Dobry występ Marcinków na turnieju w Łodzi

W zimowej scenerii, w miniony weekend w Łodzi odbył się turniej piłki nożnej rocznika 2005 „HARY CUP 2018”. W zawodach tych niegdyś uczestniczyli m.in. Arkadiusz Milik, Jakub Świerczok, Bartosz Bereszyński. W tym roku, wśród 12 drużyn z Polski zagrali też młodzi piłkarze Marcinków Kępno.

Podopieczni trenera Pawła Falszewskiego zaprezentowali się bardzo dobrze. W pierwszym dniu, w turnieju wygrali, jako jedyna drużyna, wszystkie mecze, zdobywając osiem bramek i nie tracąc ani jednego gola. Ograli ŁKS Łódź II 4:0, Salos Szczecin 1:0 i w ćwierćfinale pokonali AP Ostróda 3:0. Niedzielną rywalizację kępnianie rozpoczęli grając w półfinale z AGAPE Białołęka.

Od pierwszej minuty piłkarze Marcinków mimo zdecydowanej przewagi fizycznej przeciwnika, przypuścili atak na rywali. Wydawałoby się, że zdobycie gola jest kwestia czasu. Niestety, błąd w defensywie spowodował, że przeciwnik wyszedł na prowadzenie. Kępnianie jednak nie załamali się i ciągle atakowali. - Było wiele strzałów na bramkę przeciwnika, gra toczyła się niemal bez przerwy na połowie przeciwnika. Nie udało się, rywale w ostatniej sekundzie skontrowali nas i dosłownie w ostatniej sekundzie strzelił gola na 2:0. Był płacz, rozpacz i złość wśród zawodników - powiedział Radiu SUD trener Falszewski.

Kępnianie potrafili jednak zmobilizować się i w meczu o III miejsce wygrali z utytułowaną szkołą piłkarską SMS UKS Łódź po serii rzutów karnych 3:2. Mecz w normalnym wymiarze czasowym zakończył się remisem 1:1. - Wielu kibiców uważało, że mecz o miejsce III stał na wyższym poziomie niż finał - przyznał trener Marcinków.

Należy podkreślić, iż zawodnicy z Kępna obecnie zajmują I miejsce w rozgrywkach KOZPN, a od przyszłego sezonu będą uczestniczyć w Wojewódzkiej Lidze Trampkarza Młodszego, w której będą mogli rywalizować z najlepszymi drużynami naszego województwa.

Tydzień wcześnie w sparingu z WKS Wieluń wygrali 18:2, a jeszcze wcześniej w turnieju w Bełchatowie zajęli IV miejsce (wygrywając m.in. z Górnikiem Zabrze 3:1), w Ostrzeszowie Victoria Cup II miejsce (na 8 zespołów), we Wrocławiu Gold Gem II miejsce (na 12 zespołów) i I miejsce w Krotoszynie (na 8 zespołów). Należy dodać, że w turnieju w Łodzi i w Krotoszynie najlepszym strzelcem okazał się zawodnik z Marcinków Jakub Urbański.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl