8 maja 2024, 03:07

PIŁKA NOŻNA: GKS Rychtal zdobył Puchar Polski strefy kaliskiej

GKS Rychtal wywalczył strefowy Puchar Polski. W finałowym spotkaniu pokonał Orła Mroczeń rzutami karnymi 4:3. Mecz w normalnym wymiarze czasowym zakończył się remisem 1:1. W 6 minucie rozpędzonego Aleksandra Szmera powalił w polu karnym Jakub Strąk a sędzia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Dawid Sibiński. W 84 minucie fantastycznie rzut wolny wykonał Andrzej Nowak, który ddoprowadził do remisu.

Gospodarze za udział w finale  otrzymali czek na 2 tys zł oraz symboliczne medale. GKS Rychtal odebrał czek na 4 tys zł i oprócz złotych medali, otrzymał także Puchar Polski strefy kaliskiej.

Najlepszym zawodnikiem w drużynie z Mroczenia wybrano Andrzeja Nowaka, a statuetkę dla najlepszego zawodnika w zwycięskiej drużynie odebrał Bartłomiej Zapiór. GKS Rychtal wiosną będzie reprezentować strefę kaliską w rozgrywkach szczebla wojewódzkiego.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl