8 maja 2024, 19:57

14°

PIŁKA NOŻNA: Marcinki najlepsze w okręgu i trzecie w województwie

Drużyna MUKS Marcinki Kępno w kategorii młodzik starszy (2005) wywalczyła III miejsce w finale wojewódzkim, który odbył się 20 czerwca 2018 roku w Margoninie.

W turnieju tym spotkało się pięć najlepszych drużyn z województwa wielkopolskiego (mistrzowie okręgów). W pierwszym meczu drużyna z Kępna przegrała 0:2 z AP Reissa z Poznania. Był to bardzo trudny mecz. Piłkarze z Marcinków rozegrali go niemal bezpośrednio po prawie sześciogodzinnej podróży busem. - Nogi młodych piłkarzy były „ciężkie” i to nie pozwoliło na osiągnięcie korzystnego wyniku – mówi Radiu SUD trener Paweł Falszewski.

Początek drugiego spotkania był podobny. Po kilku minutach Marcinki przegrywały 0:2 z Football Academyz Leszna. Jednak niesamowita wola walki, wiara w swoje umiejętności i chęć zwycięstwa uskrzydliły młodych piłkarzy z Marcinków, którzy zdobyli dwie bramki i skończyło się remisem 2:2. W tym starciu Marcinki grały bardzo ofensywnie. - Zabrakło kilku minut, aby okazał się on zwycięski dla nas, to dałoby nam tytuł mistrzowski - przyznał trener Falszewski.

W kolejnym meczu nie było już widać oznak zmęczenia podróżą i z Polonią Jastrowie Marcinki wygrały pewnie 5:1. W ostatnim spotkaniu z Viktorią Września Marcinki wygrały 1:0. Drużyna z Kępna zdobyła w turnieju 7 punktów, tyle samo, co zespół AP Reissa z Poznania. Jednak wynik bezpośredniego spotkania zadecydował o tym, iż Marcinki Kępno zajęły trzecie miejsce. Należy podkreślić, iż w rozgrywkach ligowych w sezonie 2017/2018 Marcinki w tej kategorii wiekowej wygrał wszystkie mecze, zdobywając 100 bramek, a tracąc zaledwie 11.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl