18 marca 2018, 23:56

Teraz

-10°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Ostrovia i Jarota w finale PP

Ostrovia Ostrów Wlkp. i Jarota Jarocin zagrają w finale o Okręgowy Puchar Polski. W środę rozegrano mecze półfinałowe.

Piłkarze Ostrovii 1909 wynagrodzili swoim fanom postawę w meczach ligowych. Podopieczni trenerów Marcina Kałuży i Andrzeja Dziuby w spotkaniu 1/2 Okręgowego Pucharu Polski po rzutach karnych okazali się lepsi od zespołu KKS 1925 Kalisz. Mecz w normalnym wymiarze czasowy zakończył się remisem 1:1. Jak na derbowe starcie przystało na boisku nie brakowało emocji i walki. Ze strony kaliskiej drużyny największym zagrożeniem był Rafał Jankowski. W 30 minucie gracz KKS-u trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego. Wynik spotkania w 35 minucie otworzył Tomasz Kempiński. W 68 minucie do remisu doprowadził Stayko Stoychev. W końcowej fazie spotkania obie ekipy szukały swoich szans na rozstrzygnięcie pojedynku. O awansie do finału decydowały rzuty karne. Seria ta miała swojego bohatera. Dwa karne obronił Bartosz Jankowski a na początek fatalnie spudłował Yuki Nemoto

W drugim półfinale IV-ligowy Biały Orzeł Koźmin Wlkp. przegrał z III-ligową Jarotą Jarocin 1:2. Wynik spotkania otworzył w 12 minucie Christian Nnamani. Gospodarze wyrównali po golu z rzutu wolnego Krzysztofa Czabańskiego. Gola na wagę awansu do finału zdobył w 77 minucie Piotr Skokowski. Finał Okręgowego Pucharu Polski odbędzie się 10 maja na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wlkp.

fot: strony klubowe Jaroty i Ostrovii

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Brak komentarzy.