29 stycznia 2020, 20:49

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Polonia Kępno już trenuje przed jesienną rundą w IV lidze

Pierwszy zespół Polonii rozpoczął przygotowania do rozgrywek ligowych, których inauguracja już 10 sierpnia. Biało-niebiescy trenowali na boisku w Świbie, dzięki uprzejmości miejscowego Sokoła.

Płyta główna Stadionu Miejskiego w Kępnie przechodzi teraz renowację, więc kępnianie musieli znaleźć inny obiekt do treningów. Pomocną dłoń wyciągnęli działacze Sokoła Świba, użyczając swojego boiska. Bogdan Kowalczyk na pierwszej jednostce treningowej miał do dyspozycji 14 piłkarzy. Z kadry z poprzedniego sezonu zabrakło kilku zawodników, których zatrzymały sprawy zawodowe lub po prostu nie zdążyli wrócić z wyjazdów wakacyjnych.

Do dyspozycji szkoleniowca nie był już Piotr Cierlak, który, jak już informowaliśmy, przygodę z piłką kontynuować będzie w GKS Grębanin. Zabrakło także Adriana Holaka, który także prawdopodobnie nie będzie w przyszłym sezonie reprezentował barw Polonii. Stawiło się także czterech nowych zawodników, a w najbliższych dniach powinni pojawić się kolejni.

Trening rozpoczęła krótka rozgrzewka, gdzie piłkarze trenowali głównie z gumami do ćwiczeń siłowych. Następnie zawodnicy z pola grali w tzw. dziadka, a bramkarzami zajął się trener Jakub Pieprzyk. Pierwsze zajęcia zakończyły się gierką wewnętrzną.
Polonia, w krótkim okresie przygotowawczym rozegra trzy sparingi.

Pierwszy z nich już w najbliższą środą. Na boisku w Świbie kępnianie zmierzą się z beniaminkiem kalisko-konińskiej klasy międzyokręgowej Zefką Kobyla Góra. W sobotę 27 lipca na Stadionie Miejskim w Kępnie przeciwnikiem będzie reprezentant Dolnośląskiej IV ligi - Sokół Marcinkowice. Ostatnim rywalem będzie GKS Rychtal, z którym biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl