8 grudnia 2019, 00:48

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Polonia Kępno zakończyła przygotowania

Kępnianie zakończyli okres przygotowawczy do sezonu. W sobotę (16:00) na Stadionie Miejskim pierwszy mecz z Ostrovią.

Trzeba przyznać, że mimo kilku wakacyjnych absencji, to drużyna ma za sobą bardzo solidnie przepracowany okres, ale czy to pozwoli odnosić sukcesy w nadchodzących rozgrywkach? IV-ligowe drużyny, zwłaszcza z północy województwa sukcesywnie wzmacniają się w każdym okienku transferowym.

Spore zmiany zaszły także w Polonii, którą opuściło dwóch napastników Piotr Cierlak i Leonardo Okeke. Ten drugi, co prawda pojawił się na treningach, ale w tym sezonie raczej szkoleniowiec postawi na młodszych zawodników. W przyszłym sezonie nie zobaczymy także Miłosza Koniecznego, Adriana Holaka a Bernard Ndukong, któremu wygasł kontrakt i także będzie musiał sobie poszukać innego klubu.

Po stronie „przychodów” pojawiło się kilka nazwisk, które powinny wzmocnić konkurencję w zespole. Objawieniem może okazać się Giorgi Otarashvili (22l), skrzydłowy, który jest wychowankiem dwukrotnego mistrza Gruzji - Metalurgi Rustawi. Nowemu zawodnikowi Polonii udało mu się nawet zadebiutować w tamtejszej ekstraklasie. Trener Kowalczyk spore nadzieje wiąże z dwójką obrońców, którzy zaczynają dopiero przygodę z seniorską piłką. Rafał Padiasek (18l) i Mikołaj Kubacha (18l), to zawodnicy, którzy przyszli z AP Ostrzeszów, a w poprzednim sezonie występowali w Marcinkach. Obaj trenowali już z Polonią w końcówce poprzedniego sezonu, a Kubacha był już nawet przymierzany do drużyny zimą.

Konkurencję w ofensywie ma wzmocnić także Szymon Pawlak (19l), który przeszedł z Wiwy Goszcz. W poprzednim sezonie sycowianin rozegrał w barwach swojego klubu 16 spotkań, w których strzelił 7 bramek i pomógł w awansie do IV ligi. Ostatnim transferowanym piłkarzem jest Ukraiński skrzydłowy Volodymyr Yurechko (26l), który na stałe mieszka w Kępnie i trenował już z zespołem Bogdana Kowalczyka w poprzednim sezonie.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl