18 marca 2018, 20:16

Teraz

-10°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Spotkanie z Kamilem Drygasem

Kamil Drygas spotkał się z młodzieżą szkolną SP nr 3 Kępno. To tutaj piłkarz Pogoni Szczecin stawiał pierwsze kroki edukacyjne. Wychowanek „Marcinków” został entuzjastycznie powitany zarówno przez uczniów jak i grono pedagogiczne.

Zawodnik, który związany był między innymi z Amicą Wronki, Lechem Poznań i Zawiszą Bydgoszcz opowiadał o swojej karierze, ale także o czasach, kiedy był uczniem tej szkoły. Pojawiły się także pytania o sferę prywatną, o to czy ma dziewczynę? ile razy był zakochany? ile zarabia? i jakim samochodem jeździ? Piłkarz powiedział, że to był najtrudniejszy wywiad, jakiego udzielił w życiu. - Dzieciaki nie mają granic ( uśmiech). Pytania były szczere do bólu, dość osobiste, ale w miarę jak mogłem, to starałem się odpowiadać - przyznał w Radiu SUD Kamil Drygas.

Zawodnik Pogoni rozdał tego dnia setki autografów, ale nikomu nie odmówił także i pamiątkowego zdjęcia. - Dzieciaków było mnóstwo, ale każdy dostał autograf, więc myślę, że byli zadowoleni -dodał. Oprócz części czysto teoretycznej przygotowano także serię rzutów karnych. Będąc zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz, Drygas był etatowym wykonawcą tego elementu gry i jak się okazało miał stuprocentową skuteczność. Tutaj między słupkami stanęli na zmianę wszyscy bramkarze szkolnych zespołów.

O sprawdzenie umiejętności pokusili się także nauczyciele, a nawet dyrektor. - Jesteśmy wszyscy dumni z Kamila. Chodził do naszej szkoły od 1998 roku do 2004. To był grzeczny, pilny, zrównoważony uczeń. Nigdy nie dawał oznak złego zachowania. Bardzo pozytywnie zapisał się w kartach naszej szkoły. Zawsze wyróżniał się wyjątkową umiejętnością gry w piłkę nożną. Pamiętam mecz pokazowy w 2004 roku, kiedy uczniowie grali na nauczycieli. On już wówczas wyróżniał się nawet grając przeciwko dorosłym. Nietuzinkowy talent - wspomina dyrektor Jan Rusajczyk. Kamil w rozmowie z Radiem SUD zarzekał się, że nigdy nie poszedł na wagary. - (śmiech) nie tutaj nie, dopiero później jak byłem w gimnazjum to się zaczęło. Tutaj byłem wzorowym uczniem - dodał Kamil Drygas.

Materiał filmowy ze spotkania dostępny będzie w środę. W czwartek na falach sportowego eteru o 8:15 rozmowa w Radiu SUD z Kamilem Drygasem.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Brak komentarzy.