18°

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: Duży sukces piłkarek ręcznych z Gimnazjum nr 1

Reprezentacja Gimnazjum nr 1 z Kępna zajęła 5 miejsce w XIII Mistrzostwach Polski Gimnazjady, które rozgrywane były w Elblągu.

Nasz zespół udanie przebrnął wszystkie eliminacje niższego szczebla i drugi raz, a zarazem ostatni zameldował się na turnieju rangi ogólnopolskiej. - Drugi rok z rzędu byłyśmy z dziewczynami na finałach krajowych. Ostatnio nasza drużyna wywalczyła Wicemistrzostwo Polski. Teraz piąte miejsce, ale połączenie młodości z doświadczeniem wypaliło. Nasza szkoła dostała się do finału z drugiego miejsce w turnieju Wielkopolski. Ogólnie z województwa były trzy ekipy (jedna chłopców), ale my zajęliśmy najwyższe miejsce - powiedziała Teresa Markiewicz, opiekun naszego zespołu.

Dla dziewcząt z Kępna była to duża frajda rywalizować w takim czempionacie. - To był ogólnie dla nas ciężki turniej. Zaraz na samym początku rywalizacji straciłam dwie zawodniczki z pierwszej siódemki, dlatego w obliczu kontuzji trzeba było ratować się młodszymi dziewczynami - dodała Markiewicz. Rozgrywki wygrało Gimnazjum nr 2 z Brodnicy. Srebrne medale wywalczyły reprezentantki Gimnazjum nr 19 z Lublina, a trzecie Gimnazjum nr 1 z Grodkowa. Nasze dziewczęta w meczu decydującym o zajęciu 5 miejsca pokonały Gimnazjum nr 4 z Olkusza 14:11.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl